Strona główna Temat dnia Rozkład jazdy w telefonie

Rozkład jazdy w telefonie

14

Pozwala nie tylko sprawdzić, o której zaplanowany jest odjazd autobusu, ale i dowiedzieć się, kiedy rzeczywiście dotrze na przystanek. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że od stycznia jest dostępna dynamiczna informacja rozkładu jazdy na telefony z systemem Android.

 Rozkład jazdy można obserwować w wersji dynamicznej „online” (informującej  o rzeczywistym czasie  przyjazdu autobusu  na dany przystanek) oraz „offline” (standardowy rozkład jazdy).  Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tzw. tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Jest to wersja zwana on-line. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów. Jest to obrazowanie aktualnego stanu komunikacji, a nie zaplanowanego w rozkładzie jazdy. Świdnica jest jednym z 12-tu miast w Polsce, gdzie działa system MyBus.

– Użytkowanie tego systemu jest dla pasażera bezpłatna – mówi Wiktor Karol, prezes MPK. – Jej wprowadzenie było możliwe dzięki stworzeniu Systemy Nadzoru Ruchu, w skład którego wchodzi centrum operacyjne, nowe komputery pokładowe we wszystkich autobusach, GPS, serwery. Kosztowało nas to około 300 tysięcy. System MyBus otrzymaliśmy jako gratisowy dodatek, bardzo przydatny dla pasażerów.

Dodatkowe informacje i instrukcja obsługi aplikacji w linku poniżej.

MYBUS

Poprzedni artykułPijany uderzył w karetkę
Następny artykułWięcej sprzętu dla strażaków