Strona główna Temat dnia Rozkład jazdy w telefonie

Rozkład jazdy w telefonie

14

Pozwala nie tylko sprawdzić, o której zaplanowany jest odjazd autobusu, ale i dowiedzieć się, kiedy rzeczywiście dotrze na przystanek. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że od stycznia jest dostępna dynamiczna informacja rozkładu jazdy na telefony z systemem Android.

 Rozkład jazdy można obserwować w wersji dynamicznej “online” (informującej  o rzeczywistym czasie  przyjazdu autobusu  na dany przystanek) oraz “offline” (standardowy rozkład jazdy).  Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tzw. tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Jest to wersja zwana on-line. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów. Jest to obrazowanie aktualnego stanu komunikacji, a nie zaplanowanego w rozkładzie jazdy. Świdnica jest jednym z 12-tu miast w Polsce, gdzie działa system MyBus.

– Użytkowanie tego systemu jest dla pasażera bezpłatna – mówi Wiktor Karol, prezes MPK. – Jej wprowadzenie było możliwe dzięki stworzeniu Systemy Nadzoru Ruchu, w skład którego wchodzi centrum operacyjne, nowe komputery pokładowe we wszystkich autobusach, GPS, serwery. Kosztowało nas to około 300 tysięcy. System MyBus otrzymaliśmy jako gratisowy dodatek, bardzo przydatny dla pasażerów.

Dodatkowe informacje i instrukcja obsługi aplikacji w linku poniżej.

MYBUS

 • h8me

  A na iOS kiedy będzie?

 • dsv

  brawo, dac im premie!

  • Olo

   Czasem podejmują słuszne decyzje, wprowadzanie takich firm na rynek to jedna z nich 😉

 • weto

  bardzo dobry pomysł, w przeciwieństwie do tego *^(*pango.

  • Robin

   pango akurat jest bardzo fajne, nie muszę biegać i rozmieniać pieniędzy żeby za dużo nie wrzucić jak zostawiam auto na 15min. skoro jeździsz autobusami to jeździj, i niech ci się dobrze używa tej aplikacji, jednak nie narzekaj na inne. korzystałeś kiedyś z pango ? czy szkoda Ci było zasilić konta za 10zł i przetestować?

  • Ajos

   Od Pango sto razy lepszy jest Mobilet. Aplikacja w której mozna kupic bilet i na parkowanie i na komunikację miejska w Swidnicy.
   Aa i jest tez na iOS,tutaj jest jakas dyskryminacja chyba. Juz lepiej byłoby utworzyć to na stronie internetowej- wtedy każdy system operacyjny mógłby z tego korzystać.

   • Marek

    Nie wiem jak będzie działać MyBus, ale Pango to duże ułatwienie. Mobilet ma zawiechy, więc nie byłbym aż takim entuzjastą.

    • Anka

     Dokładnie 🙂

   • Lucjan

    hmmm… z tego co mi się wydaje to juz od dawna jest dostępny na telefony kom. bez sys. android i innych tego typu "OS" ale nie pamiętam linku. Btw wystarczy że wejdziesz na strone MPK przez zwykłą przeglądarkę telefoniczną, ja bez problemu wchodzę na moim starożytnym SE K530i …. ale nie bo po co skoro masz IOS masz pewnie coś w rodzaju Ikonki Internet albo inna kosmiczna aplikację 🙂

 • Anka

  Zgadzam się pomysł rewelka! My z mężem wymieniamy się samochodem więc i MyBus i Pango to świetne rozwiązania 🙂

 • ja

  300 kola a aplikacje dostali za darmo hehe. ktos nadal wierzy ze cos jest za darmo?

 • btskup

  300 tysięcy się wydało a załoga mpk głodem przymiera,ale co pijar jest a na zapleczu przysłowiowy syf.

 • Hmm

  Dołożyliby więcej kursów a nie jakieś niepotrzebne rzeczy dokładają. Wstyd żeby ostatnia szóstka jechała o godzinie około 21:00 w sobotę a w niedzielę o 20:45…

 • foksik27

  Brawo od początku stycznia działa a informacja dopiero teraz hihihi Jeśli ktoś jest zainteresowany to rozkład Mpk Wałbrzych też tam jest.