Strona główna Wydarzenia Postanowienie noworoczne – schudnę!

Postanowienie noworoczne – schudnę!

0

Początek nowego roku to doskonała okazja do zmian. Po wielkiej bożonarodzeniowej uczcie i sylwestrowych balach zwykle przychodzi refleksja nad  figurą, a wraz z nią noworoczne postanowienie – „schudnę”. Jak tym razem wygrać bitwę o wymarzoną sylwetkę skutecznie, ale i… zdrowo?

 

            Wpisując postanowienie o rozpoczęciu diety na listę noworocznych planów marzy nam się nie tylko godna pozazdroszczenia sylwetka, ale i wyśmienite samopoczucie. Bardzo często kończy się jednak jedynie na obietnicach i odkładaniu diety na przysłowiowe jutro. Jeżeli jednak uda się nam za siebie wziąć, to przeważnie katujemy się rygorystycznymi głodówkami albo wylewamy siódme poty na siłowni. Nie tędy droga! Okazuje się, że podstawą skutecznego odchudzania jest wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych, w czym może nam pomóc dietetyk. Co przemawia za tym, żeby skorzystać ze specjalistycznej porady?

Pierwszy krok: bezpłatna konsultacja dietetyczna

            Na samym początku rolą dietetyka jest przeprowadzenie tzw. wywiadu dietetycznego. – W trakcie pierwszej, bezpłatnej konsultacji staramy się jak najlepiej poznać nawyki żywieniowe danej osoby. Dokonujemy również pomiarów ciała oraz zawartości tłuszczu i płynów w organizmie. Każdy organizm jest przecież inny – mówi Barbara Olszewska, dietetyk z Centrum Naturhouse w Świdnicy. Wśród czynników oddziałujących na specyfikę kuracji znajdują się m.in.: wiek, przebyte w przeszłości choroby czy aktualnie przyjmowane leki. Po dostatecznym zgromadzeniu potrzebnych informacji specjalista jest w stanie wychwycić przyczynę problemu z nadwagą i dopasować odpowiedni plan żywieniowy oraz suplementy, które wspierają dietę. W trakcie cotygodniowych wizyt dietetyk monitoruje prawidłowy przebieg kuracji oraz motywuje do dalszej walki.

 

Dieta pod czujnym okiem specjalisty

Dieta nie musi wcale kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym i trudnym. Warto jednak pamiętać, że na pierwszym miejscu jest zawsze nasze zdrowie, a kuracje przeprowadzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem po prostu mogą zaszkodzić. Nierzadko przyczyniają się do popularnego efektu jo-jo. Dieta musi być pełnowartościowa, zbilansowana i praktyczna. Kaloryczność dań należy dopasować do naszej przemiany materii tak, aby uzyskać zadowalające efekty, ale nie kosztem zdrowia – potwierdza dietetyczka z Naturhouse.

 

            Realizując jednak kurację według indywidualnie dobranego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, nic nam nie grozi. Przy wsparciu dietetyka, rodziny, a także własnej silnej woli oraz cierpliwości możemy osiągnąć długo wyczekiwany cel i zakończyć noworoczne postanowienie sukcesem. Aby łatwiej było wytrwać w postanowieniu, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i wypełnić formularz:

lub umówić się telefonicznie:

Centrum Dietetyczne Naturhouse

Rynek 13
58-100 Świdnica
tel. 74 857 46 13
email: [email protected]

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 8:00 – 16:00

artykuł sponsorowany

Poprzedni artykułCo dalej z hotelem nad zalewem?
Następny artykułKalendarze kresowe