Strona główna Wydarzenia Strzegom Pochwalą się skarbami

Pochwalą się skarbami

1

Pamiątki z historii miasta i gminy, gromadzone w różnych miejscach i na ogół niedostępne dla mieszkańców, nareszcie doczekają  się stałej ekspozycji. Już niebawem w Strzegomiu powstanie Izba Tradycji Ziemi Strzegomskiej. Na wyposażenie  gmina  pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego dotację w kwocie 24 990 zł.

Zdjęcie UM Strzegom

– Izba Tradycji to miejsce szczególne, w którym każdy może poznać nie tylko historyczne i kulturowe wartości materialne i niematerialne, ale również bogactwo natury – mówi Anna Hałas, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Eksponaty gromadzone przez wiele dziesiątek lat, przechowywane są obecnie w wielu niedostępnych dla mieszkańców i zwiedzających miejscach,  a odpowiednie wyposażenie izby pozwoli na udostępnienie  zbiorów na europejskim poziomie. Oświetlone gabloty sprawią, że strzegomska porcelana, czy minerały pochodzące z naszych kamieniołomów, będą prezentowały się  okazale. Władze gminy liczą na to, że izba wzbudzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców i okaże się impulsem do poznania historii Ziemi Strzegomskiej, szczególnie wśród młodych ludzi.

            Uroczyste otwarcie izby, która mieścić się będzie w budynku Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu przy ul. Kościuszki, zaplanowano na czerwiec 2013 r.

 

Poprzedni artykułRolnicy pikietują na krajowej piątce
Następny artykułMłodzi piłkarze powalczyli o puchar burmistrza Żarowa