Strona główna Bez kategorii Magazyn Swidnica24.pl na weekend

Magazyn Swidnica24.pl na weekend

0

Poszaleć w kuchni? Nadrobić zaległości książkowe, obejrzeć dawno odkładany film, a może pozwiedzać Dolny Śląsk? Magazyn Swidnica24.pl jak co tydzień śpieszy z podpowiedziami, jak zagospodarować wolny czas.

Synoptycy zapowiadają niewielki mróz, nie będzie jednak padało i to dla amatorów czynnego wypoczynku zachęta, by wyruszyć z domu. Wspólnie z portalem ZnaneNieznane.pl podpowiadamy kierunek na okazałą warownię w Świnach w powiecie jaworskim. Od 1796 stoi opuszczony i obrasta w legendę. Mimo że jest tzw. trwała ruiną, ma się całkiem dobrze po renowacji, jaką przeszedł na początku XX wieku. Zamczysko obrosło legendami, a jedna z nich mówi o tajemniczych podziemiach. Dokąd wiodą? O tym w dziale Turystyka.

Bez wychodzenia z domu w niezwykła podróż pełną przygód mogą Państwa wyruszyć z filmem “Hugo i jego wynalazek”. To ulubiony obraz Adrianny Woźniak, która w każdym tygodniu poleca filmy warte obejrzenia. Autorka podkreśla bajkową scenografię, pełną zaskoczeń akcje i wreszcie związek filmu z początkami kina. Więcej w dziale Kino.

Co poczytać w weekend? Zawsze dobrą propozycją jest trzymający w napięciu kryminał, a autorka takich była mistrzyni gatunku Agatha Christie. Tym razem polecamy nie jedna z jej powieści, ale zapiski z procesu tworzenia.W 2004 roku, pośród rozmaitych dokumentów w domu rodzinnym w Greenway,  odkryto osobiste notesy Agaty Christie: 73 zeszyty z notatkami, spisami, szkicami powieści i opowiadań zawierające fascynujące szczegóły z warsztatu pisarki, których nie ujawniła nawet w swojej “Autobiografii”. Zebrał je John Curran. Więcej w dziale książka.

Na deser polecamy gotowanie z czarodziejką Penelopą. W najnowszym odcinku przepis na potrawę, dzięki której zarówno dzieci, jak i dorośli polubią niechętnie jedzone kasze. Przepis na kotleciki z kaszy w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!