Strona główna 112 Kradzieży mniej, wypadków sporo

Kradzieży mniej, wypadków sporo

6

Świebodziccy policjanci wraz z kolegami z komisariatu w Dobromierzu podsumowali miniony rok na dorocznej odprawie.W środę, 23 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach mundurowych gościł burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz.  Wyniki pracy komisariatu w Świebodzicach przedstawili komendant, nadkomisarz Piotr Galicki oraz zastępca, podinspektor Robert Brożyna.

Zdjęcie UM Świebodzice

Niestety, w tym roku nie możemy napisać tak jak w ubiegłym – że było zero bójek. W 2012 roku komisariat odnotował 4 bójki i pobicia. – Trzech sprawców udało się zatrzymać na gorącym uczynku – podkreślał komisarz Piotr Galicki. Spadła liczba skradzionych aut, mniej było także w 2012 roku kradzieży z włamaniem – odnotowano 64 takie zdarzenia, dla porównania rok wcześniej było ich powyżej 80. Aż 31 wypadków drogowych wydarzyło się w roku minionym na terenie miasta, z czego dwa były śmiertelne.

Ogólna wykrywalność w stosunku do roku 2011 spadła w 2012 roku o nieco ponad 3 procenty. – Zdiagnozowaliśmy już przyczyny i wiemy, gdzie trzeba mocniej działać – zapewnił zastępca komendanta podinspektor Brożyna. Komendant Piotr Galicki podziękował burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi za ubiegłoroczne wsparcie finansowe ze strony samorządu -–a były to w sumie 15 tys. zł. 10 tys. miasto przekazało na dodatkowe patrole piesze, 5 tys. – na zakup psa patrolowego. Pies już się szkoli i na wiosnę będzie z nami pracował – zapewnił komendant Piotr Galicki.

Poprzedni artykułKolejne wybory
Następny artykułPomogą seniorom przy PIT-ach