Strona główna Polityka Kolejne biuro poselskie w Świdnicy

Kolejne biuro poselskie w Świdnicy

26

Świdnica nie ma własnego reprezentanta, ale posłowie i senatorowie z okręgu chętnie otwierają tu swoje biura i deklarują chęć pracy na rzecz miasta i mieszkańców. Do szerokiego już grona dzisiaj dołączyła poseł Agnieszka Leszczyńska-Kołacz (PO) z Wałbrzycha. Jej biuro rozpoczęło działalność w miejscu, gdzie wcześniej urzędowali senatorowie Stanisław Jurcewicz i Wiesław Kilian, przy ulicy Łukowej 11. 

– Wszystkie najpiękniejsze kobiety ostatecznie trafiają do Świdnicy – witał w Świdnicy posłankę starosta Zygmunt Worsa Wśród zaproszonych na otwarcie biura byli, obok działaczy i przedstawicieli PO w radach miejskich Świdnicy i Wałbrzycha, prezydent Wojciech Murdzek oraz wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek. Członek zarządu województwa, Jerzy Tutaj, podkreślał dobrą współpracę z Agnieszką Kołacz-Leszczyńską, na rzecz projektów realizowanych w Wałbrzychu. – Przygotowujemy wspólnie z panią poseł i prezydentem miasta pomysł wspólny dla Świdnicy i Wałbrzycha, a mianowicie gruntowna przebudowę drogi krajowej nr 35. Szczegóły podamy już w lutym – zapowiedział.

– Z pasją pracowałam jako samorządowiec i nie mniej serca wkładam w działalność parlamentarną. Uczestniczę w pracach dwóch komisji sejmowych – finansów i samorządu, a także w siedmiu podkomisjach i kilku zespołach. Cały czas działam na rzecz mojego regionu. Musze się pochwalić swoim ostatnim sukcesem, pozyskaniem 6,5 miliona złotych na budowę Aqua Zdroju w Wałbrzychu – wyliczała poseł Kołacz-Leszczyńska. – Swoją energię skieruję także do Świdnicy, by wspierać miasto i mieszkańców. Chcę także przenieść do Świdnicy działania, które podejmuję na rzecz kobiet i dzieci.

Biuro poselskie w Świdnicy będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. W każdy drugi czwartek miesiąca od 16.00 do 18.00 wszystkim mieszkańcom bezpłatnych porad będzie udzielał prawnik. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska zamierza przyjeżdżać do świdnickiego biura dwa razy w miesiącu w tygodniach wolnych od sejmowych posiedzeń. Świdnickie biuro prowadzi Michał Działowski.

asz

Poprzedni artykułSzkoła dla rodziców
Następny artykułSpotkanie opłatkowe w „Solidarności”