Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ferie 2013.Turnieje sportowe i własna płyta

Ferie 2013.Turnieje sportowe i własna płyta

2

Nagrają własną płytę i stoczą sportowe pojedynki. Na dzieci i młodzież z gminy Świdnica podczas rozpoczynających się już za tydzień ferii zimowych czeka moc atrakcji.

Od poniedziałku, 28 stycznia w hali w Witoszowie Dolnym organizowane będą turnieje, gry i zabawy sportowe, których uczestnikami będą zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz świetlic środowiskowych. Sportowe zmagania potrwają do 6 lutego 2013 r. w godz. 9.30-13.00 w halach w Witoszowie Dolnym, Pszennie oraz Lutomi Dolnej – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

Po raz czwarty uczestnicy świetlic środowiskowych będą mieli okazję spędzić tygodniowy pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Tym razem szansę na 7 dniowy wyjazd poza miejsce swojego zamieszkania otrzymała 20 osobowa grupa dzieci z Komorowa wraz z opiekunami. Organizatorzy wyjazdu zagwarantowali uczestnikom pełne wyżywienie, zakwaterowanie, a także wycieczki krajoznawcze. Pobyt zostanie sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Nowością w tym roku będą warsztaty wokalne realizowane w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie w dniach 28.01.2013r. – 01.02.2013r. – Inspiracją do organizacji takiej formy zimowego wypoczynku jest wieloletnia praca z uczniami uzdolnionymi muzycznie w wieku od 10 do 16 lat na terenie gminy Świdnica. Projekt będzie nową formą wzbogacania kultury gminy przez aktywne uczestnictwo młodzieży zamieszkującej jej teren. Udział w warsztatach muzycznych pozwoli uczniowi uzdolnionemu muzycznie na rozwinięcie swoich zainteresowań do śpiewu, wspólnego muzykowania oraz kulturalnego spędzania czasu wolnego. Zajęcia dają też  szansę zetknięcia się z  twórczością autorską, stwarzają warunki samorealizacji  przez swobodną interpretację i kreowanie osobowości młodego artysty – mówi Tadeusz  Szarwaryn, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Zajęcia dla 30-to osobowej grupy poprowadzą Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kopernika w Pszennie – kompozytor, autor tekstów, Dariusz Jaros, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. U. Europejskiej w Lutomi i Mateusz Gancarczyk – wokalista, student inżynierii dźwięku, laureat telewizyjnego programu „Szansa na sukces”.

Planowane jest również wydanie płyty z nagraniami autorskich piosenek Tadeusza Szarwaryna i Dariusza Jarosa w wykonaniu dzieci i młodzieży, zarejestrowanych  w trakcie  warsztatów przy wykorzystaniu Gminnego Studia Nagrań.