Strona główna Wydarzenia Drogi przejezdne

Drogi przejezdne

1

Około 10 cm śniegu spadło minionej nocy. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie zapewniają, że na wszystkich drogach w powiecie świdnickim sytuacja jest opanowana. Trasy powiatowe są białe, wojewódzkie częściowo już czarne, tylko miejscami zalegają nieduże warstwy śniegu. Od kilku godzin pracuje cały dostępny sprzęt do odśnieżania.- Nie mamy żadnych informacji o drogach nieprzejezdnych – zapewnia oficer dyżurny KPP w Świdnicy.

Zdjęcie archiwum

Zimowym utrzymaniem objętych jest ok. 160 ulic w Świdnicy. Firmy, które na zlecenie miasta działają w ramach akcji zima wykorzystują m. in. cztery pługosolarki, a także pługi lekkie z rozrzutnikiem, pługi średnie i ładowarki. Na chodnikach zarządzanych przez miasto pracują mikrociągniki oraz pługi średnie z rozrzutnikiem. Do odśnieżania przystanków komunikacji miejskiej wykorzystywane są dodatkowe mikrociągniki. W ramach akcji zima miasto wykorzystuje flotę w sumie 15 pojazdów. Zabezpieczono również 350 ton soli oraz 550 ton piasku. – Nasz sprzęt pracował całą noc i sytuacja jest dobra – zapewnia dyżurny z Farmy Miejskiej. – W tej chwili pracuje jeszcze 3 pługopiaskarki. 2 ciągniki i 2 mikrociągniki.

Przydatne telefony:

Farma Miejska w Świdnicy – 74 852 28 91

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego – 74/ 66 22 920 wew. 25

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, obwód Olszyniec – 74/ 84 53 357

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rejon Wałbrzych – 74/ 840 08 20 wew. 15

Przypominamy, że właściciele są zobowiązani do odśnieżania chodników przy swoich posesjach. Za uchylanie się od tego obowiązku grozi mandat do 100 zł.

Poprzedni artykułProwadziły 2:0, przegrały 2:3
Następny artykułRusza 21.Finał WOŚP. Nowe fanty na licytację