Strona główna Wydarzenia Świdnica Droga zima

Droga zima

20

Mimo że prawdziwie zimowa aura trwała w Świdnicy niespełna 3 tygodnie, to wydano już ponad1/3 środków przeznaczonych na całoroczne utrzymanie dróg i chodników. Odśnieżanie pochłonęło do tej pory 1.648 .000. zł , w tym tylko w styczniu – 1.070.000 zł .

Koszty generuje przede wszystkim opłacanie sprzętu zimowego utrzymania. Do dyspozycji są 4 pługopiaskarki, 2 zestawy ciągnik z pługiem lekkim i rozrzutnikiem i 2 ładowarki, do odśnieżania chodników – 3 mikrociągniki z osprzętem, ciągnik z pługiem średnim i rozrzutnikiem, na przystankach komunikacji miejskiej po opadach śniegu pracują 3  mikrociągniki z osprzętem.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają ocieplenie, tak więc troche uda się zaoszczędzić. Do końca 2013 roku w budżecie miasta na na bieżące utrzymanie dróg  zaplanowano w sumie 3 mln 776 tys zł ( w tej kwocie mieści się zimowe utrzymanie, utrzymanie czystości, utrzymanie zieleni, utrzymanie kanalizacji deszczowej, sygnalizacji świetlnej i parkomatów). Już teraz, gdy śniegu nie ma, widać, jak dużo pracy czeka drogowców przy łataniu dziur. Na ten cel miasto zabezpieczyło dodatkowe 1 mln 165 tys. zł.

 

 

Poprzedni artykułSparingowe derby Świdnicy
Następny artykułKolejny wóz dla strażaków