Strona główna Kultura Dla WOŚP także w Galerii Świdnickiej

Dla WOŚP także w Galerii Świdnickiej

1

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia. Po raz pierwszy jednak Orkiestra zagra nie tylko dla najmłodszych, ale i dla osób starszych. „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów” – brzmi hasło tegorocznego finału. Choć główne imprezy, związane z WOŚP, zaplanowano w Świdnicy w Klubie Bolko, to Galeria Świdnicka chce aktywnie włączyć się w tę największą w Polsce akcję charytatywną.

– Posiadamy ku temu warunki – przestrzeń galerii jest dostosowana do różnego rodzaju akcji i zdarzeń, dlatego prócz oczywiście zaproszenia do wolontariuszy, skierowaliśmy słowa zachęty także do osób i instytucji, które mogą sprawić, by ten dzień przebiegał w sposób szczególny – mówi Elżbieta Sobolewska, dyrektor Galerii Świdnickiej.

Galeria wolontariuszy zaprasza już od otwarcia, od godz. 10.00. O godzinie 12.00 do akcji wkroczą między innymi harcerze, motocykliści i policjanci. A od godz. 14.00 rozpoczną się występy sceniczne. Przez cały czas czynny będzie sklepik z fantami, przekazanymi przez osoby dobrego serca i instytucje, w którym za datek do puszki będzie można kupić jeden z darów.

– Bardzo ważne dla nas było, by ten dzień był rzeczywiście międzypokoleniowy, by podkreślić nietypowy charakter prowadzonej tego dnia zbiórki. Dlatego bardzo nas cieszy, że w gronie zarówno wolontariuszy, jak i osób występujących na scenie, będą nie tylko młodzi ludzie, ale także seniorzy – dodaje Beata Moskal-Słaniewska, odpowiedzialna za marketing w Galerii Świdnickiej.

Na scenie wystąpią między innymi:

– pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu w Świdnicy,

– studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

– uczestniczy zajęć Studia Artystycznego Katharsis,

– grupa GlinGal,

– Kamila Barna,

– instruktorzy i uczestnicy zajęć Flubu Fitness Condizione,

– ratownicy medyczni ze Studium Medycznego.

W rolę konferansjera wcieli się niezawodny Grzegorz Godula. Do organizacji finału dołączą się między innymi:

– Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Świdnicy,

– Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy,

– Państwowa Straż Pożarna w Świdnicy,

– Ochotnicza Straż Pożarna w Świdnicy,

– Dom Dziennego Pobytu w Świdnicy,

– Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy,

– Klub Fitness Condizione,

– Klub  Motocyklowy Rider ze Świdnicy,

– Studio Florystyczne Stokrotka,

– Ale Heca,

– firma kosmetyczna AVON

– Prywatne Medyczne Studium Zawodowe w Świdnicy.

Dary do orkiestrowego sklepiku przekazali świdniccy cukiernicy, w tym Antoni Wojewodzic i Eugeniusz Kępa, fotograficy, twórcy-amatorzy, przedstawiciele organizatorów, w tym oczywiście Galerii Świdnickiej. Harcerze pomogą między innymi w sprzedaży orkiestrowych fantów. Motocykliści zapraszają na prezentację swoich wspaniałych maszyn, a policjanci i strażacy – do wypróbowania specjalistycznych samochodów – wszystko oczywiście za grosik wrzucony do puszki. Grażyna Zieniuk ze studia Stokrotka zdradzać będzie tajniki sztuki florystycznej. Będzie można za darmo skorzystać z możliwości badań poziomu cukru i ciśnienia. A Komisarz Lew i Kubuś Puchatek zabawiać będą najmłodszych. Wspólnie z dziećmi malować będziemy „serduszkowe” kartki z pozdrowieniami, które trafią do osób starszych i samotnych. A dzieci liczyć mogą także na kolorowe malunki na twarzy, a wszyscy – na czerwone serduszka, wyraz wdzięczności od Fundacji WOŚP.

Galeria Świdnicka zapewnia wszystkim wolontariuszom mały poczęstunek – ciepłe i zimne napoje, kanapki i małe „conieco” z galeryjnych restauracji.

Poprzedni artykułLikwidacji Inwestycji Świdnickich nie będzie
Następny artykułTrzecia część Encyklopedii Świdnicy