Strona główna Kultura Będzie sylwester w Rynku?

Będzie sylwester w Rynku?

11

W naszym powiecie Nowy Rok, na głównych placach miast, witany jest w Świebodzicach, Strzegomiu i Jaworzynie Śląskiej. W tym roku do tego grona może dołączyć Świdnica. Miasto poważnie rozważa możliwość organizacji sylwestra w świdnickim Rynku. Jest jeden mały problem – alkohol.

O możliwość organizacji sylwestra w Rynku zapytaliśmy Stefana Augustyna, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy publikujemy poniżej.

Tradycja hucznych zabaw w świdnickim Rynku w ostatni dzień roku jest znana z początku lat 90 i była dość krótka. Zabawy kończyły się niestety ogromnymi zniszczeniami. Do historii przejdą wielkie płyty wiórowe, które jeden z właścicieli przykręcał na wystawach. Czasy się jednak zmieniają i obserwujemy, że w wielu miastach w Polsce zabawy sylwestrowe przybierają bardziej familijną atmosferę. Dlatego rozważamy powrót do pomysłu. Jedynym z problemów kluczowych do rozwiązania będzie spowodowanie, aby do Rynku nie był wnoszony alkohol.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że w ostatnich latach świdniczanie mogli spędzić sylwestra w nietypowy sposób, gdy ŚOK organizował specjalne koncerty muzyki poważnej, czy też rozrywkowej.

Poprzedni artykułSprawa kontraktów lekarskich umorzona
Następny artykułPotrącenie na pasach