Strona główna Temat dnia Będzie nowa stacja paliw

Będzie nowa stacja paliw

13

Od 1 stycznia przestała działać jedna z najstarszych stacji paliw w Świdnicy. Jak zapowiada PKN Orlen, do którego należała, w jej miejsce powstanie nowa.

Zlikwidowana stacja paliw przy ulicy Wrocławskiej 23.

Na pytanie Swidnica24.pl o likwidację, biuro prasowe koncernu odpowiada: Należąca do PKN ORLEN stacja paliw nr 245 w Świdnicy przy ul. Wrocławskiej została wyłączona z sieci ze względu na brak możliwości rozwoju obiektu wynikający ze zbyt małej powierzchni działki i lokalizacji w centrum miasta. Planowany termin fizycznej likwidacji stacji to IV kwartał 2013.

PKN Orlen zapowiada nową inwestycję na terenie Świdnicy: Mając na uwadze zamknięcie stacji, koncern zabezpieczył prawa do nieruchomości, na której planowana jest budowa nowej stacji paliw. Wybrana lokalizacja będzie spełniała najnowsze standardy PKN ORLEN, co wpłynie korzystnie na zakres i jakość usług oferowanych klientom. Na chwilę obecną nie możemy ujawnić więcej szczegółów dot. tej inwestycji.

W grę mogą wchodzić prawdopodobnie dwie lokalizacje, przy trasie wylotowej w kierunku Dzierżoniowa lub w pobliżu nowo budowanej tzw. małej obwodnicy miasta. Miasto przeznaczyło m.in. pod budowę stacji działki między ulicą Towarową a Westerplatte po zlikwidowanych ogrodach działkowych. Tutaj jednak nadal trwają rokowania.

asz

 

Poprzedni artykułKrzysztof Mistak: Powalczymy o jak najwyższą pozycję
Następny artykułCo z rannymi dzikimi zwierzętami?