Strona główna Wydarzenia Świdnica Wigilia w „SERCU”

Wigilia w „SERCU” [FOTO]

1

Mikołaj z gitarą, wspólne kolędowanie i znani goście – Anna Wesołowska, Henryka Krzywonos – Strycharska, Dorota Zawadzka. Po raz 13. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” zaprosiło swoich podopiecznych wraz z rodzicami na spotkanie wigilijne w Hotelu Park.

 Zanim nadszedł wymarzony moment wręczania prezentów, dla zgromadzonych gości zaśpiewał zespół „Serduszka”, który działa w stowarzyszeniu od wielu lat, koncertuje nie tylko w Polsce, ma także własne płyty. Nie zabrakło ciepłych słów o miłości od Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, założyciela „Serca”. Życzenia składali również Henryka Krzywonos-Strycharska, legenda strajków z 1980 roku i matka zastępcza dla 12-ciorga dzieci, i od biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Światełkiem betlejemskim podzielił się harcmistrz Piotr Pamuła, komendant Hufca ZHP w Świdnicy.

Pięknie przygotowane stoły w gościnnej restauracji państwa Janowskich i Waluszewskich uginały się tego wieczoru od pysznych potraw. Była zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, smażona ryba. Nie zabrakło oczywiście ciast z cukierni Eugeniusza Kępy. Jednym z najbardziej wzruszających momentów była chwila, gdy wszyscy składali sobie nawzajem życzenia.

Na zakończenie pojawił się tron i św. Mikołaj z gitarą. Maluchom z „Serca” wręczył paczki, w których znalazło się dokładnie to, o co w listach prosili najmłodsi.

Poprzedni artykułNa ważny temat: O nowych opłatach za śmieci [VIDEO]
Następny artykułNa ważny temat: Budżet realny czy nie?