Strona główna Temat dnia Wielka Wigilia na Rynku

Wielka Wigilia na Rynku [FOTO]

14

Był gorący barszcz, serwowany jak zawsze przez świdnickich harcerzy, sianko na wigilijny stół od portalu Swidnica24.pl, piękne kolędy w wykonaniu zespołu Jubilat, opłatek i przede wszystkim życzenia. Nawet pogoda w sobotni wieczór spisała się i spadł pierwszy od wielu dni śnieg.

Po pełnym wydarzeń tygodniu Świdnickiej Kolędy na Rynku 22 grudnia spotkali się mieszkańcy Świdnicy i powiatu świdnickiego. Komendant Hufca ZHP Piotr Pamuła obdarował Betlejemskim Światłem Pokoju. Starosta Zygmunt Worsa, prezydent Wojciech Murdzek, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy Joanna Gadzińska i zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki wszystkim mieszkańcom złożyli życzenia. O istocie świąt Bożego narodzenia przypomnieli reprezentanci trzech wyznań – ks. Waldemar Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej, ks. Piotr Nikolski z parafii prawosławnej i ks. infułat Kazimierz Jandziszak, reprezentujący Kościół katolicki.

Jak stwierdził prezydent miasta, spotkania w świąteczny czas mieszkańców Świdnicy i powiatu stały się jedną z najpiękniejszych tradycji. Życzył wszystkim, by tak serdeczna atmosferę zanieśli do swoich domów.

Poprzedni artykułSobotnia walka o punkty w hali na Zawiszowie
Następny artykułŻywa szopka i świąteczna inscenizacja [FOTO]