Strona główna Wydarzenia Świdnica „Widzenie” za kartkę

„Widzenie” za kartkę

0

Niecodzienne nagrody czekały na zwycięzców świątecznego konkursu, zorganizowanego w ramach projektu „Koperta” w świdnickim Areszcie Śledczym. Za najładniejsze kartki bożonarodzeniowe otrzymali dodatkowe widzenia z rodzinami albo zgodę na dodatkowe paczki żywnościowe.

Zdjęcie Areszt Śledczy w Świdnicy

– Do udziału w konkursie przystąpiło kilkudziesięciu uczestników. Osadzeniu wykonywali kartki przy użyciu farb, kredek, ołówków, metod wycinania i wyklejania, tak w celach mieszkalnych jak i wspólnie na świetlicach oddziałów. Praca przy wymyślaniu, a potem tworzeniu świątecznych kart sprawiła osadzonym wiele radości – zapewnia por. Łukasz Zamerski, rzecznik aresztu. – Podczas eliminacji pomiędzy poszczególnymi oddziałami wytworzyła się silna rywalizacja. Komisja składająca się z przedstawiciela dyrekcji i wychowawców miała nie lada trudność, aby wybrać zwycięzców. Ostatecznie wspólnie wybrała trzy najlepsze prace.

Wyróżnieni osadzeni uznali, że ich kartki prezentować się najlepiej będą z życzeniami, bowiem wówczas najtrafniej odpowiadają charakterowi świąt. Z ich inicjatywy administracja jednostki wykorzystała stworzone kartki rozsyłając życzenia świąteczne instytucjom państwowym.

Poprzedni artykułNagroda za wskazanie złodziei
Następny artykułWyjątkowy dom