Strona główna Wydarzenia Świdnica Spotkanie dla dociekliwych

Spotkanie dla dociekliwych

0

Marek Perzyński, podróżnik, dziennikarz, autor serii przewodników dla dociekliwych, miłośnik Dolnego Śląska i jego tajemnic odwiedzi Świdnicę. Spotkanie zaplanowano na wtorek, 11 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym. Początek  godzina 10.55 w auli szkoły.

Podczas spotkania z autorem będzie można nabyć nie tylko jego najnowszą książkę Dolnośląskie zamki, dwory i pałace. Przewodnik dla dociekliwych, Wrocław 2012, ale także otrzymać autograf.

Marek Perzyński – absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet im. Stefana Wyszyńskiego). Mieszka we Wrocławiu. Jest nie tylko zamiłowanym podróżnikiem po Ziemi Śląskiej, ale także dziennikarzem, pisarzem i wydawcą. Przez wiele lat był dziennikarzem „Słowa Polskiego”, gdzie drukował teksty o charakterze krajoznawczym i turystycznym. Zebrał je i zamieścił w wielu książkach. Kolejne pozycje są wynikiem systematycznych podróży po Dolnym Śląsku, które odbywał z żoną Anną. Państwo Perzyńscy są właścicielami oficyny wydawniczej: Wrocławski Dom Wydawniczy.

Marek Perzyński wydał m.in. : Arystokraci i ich niezwykłe zamki, dwory i pałace na Dolnym Śląsku; Cudowne wizerunki, kapliczki i krzyże pokutne w gminie Kłodzko; Dolnego Śląska miejsca niezwykłe, lecznicze i mało znane; Dolnego Śląska skarby, osobliwości i cuda; Dolny Śląsk dla dociekliwych. Miejsca niezwykłe; Dolny Śląsk. Kraina zamków, katedr i wulkanów; Duszniki-Zdrój, jakich nie znacie; Górskie warownie Piastów Śląskich. Grodno, Chojnik, Bolków, Grodziec; Kaplica św. Anny i inne atrakcje Sosnówki; Lądek-Zdrój, Jaskinia Niedźwiedzia, zamek Javornik, kopalnia złota i okolice; Niezwykła Gmina Kłodzko; Pierniki z…apteki. Polskie tradycje, kultura i rzemiosło; Przybytek Niebieski. Skarby i cuda Sanktuarium w Starym Wielisławiu; Tajemnice wrocławskiego Ostrowa Tumskiego i zamków biskupich; Twierdza i inne atrakcje Kłodzka. Przewodnik dla dociekliwych; Wrocław dla dociekliwych. Pomniki, tajemnice kościołów i klasztorów, kresowe pamiątki; Zamki, twierdze i pałace Dolnego Śląska i Opolszczyzny; Zawód pirat. Opowieść o morskich rozbójnikach od epoki brązu do ery atomu; Ziemia Kłodzka. Kod sztuki, wody życia, sanktuaria, zamki, skalne osobliwości.

Poprzedni artykułSkuteczny Drink Team Świdnica
Następny artykułTony elektrośmieci przekazane do utylizacji