Strona główna Polityka „Siedemdziesiątka” przekroczona

„Siedemdziesiątka” przekroczona

0

Na sesji w dniu 13 grudnia 2012r. radni Rady Miejskiej Świebodzic przyjęli uchwałę budżetową na 2013 rok. Po raz pierwszy poziom dochodów i wydatków, zaplanowanych w przyszłym roku przekroczył magiczną kwotę 70 mln zł. Dla porównania w 2007 roku, gdy burmistrz Bogdan Kożuchowicz rozpoczynał pracę na stanowisku szefa miasta, dochody ledwo zbliżały się do 44 mln złotych – wylicza Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach.

– O przyszłorocznym budżecie można mówić na wiele sposobów, ale ja przywołam tylko dwie wartości: po raz pierwszy przekraczamy liczbę 70 mln złotych, i to zarówno po stronie dochodów jak i wydatków. I kolejny rok utrzymuje się wysoki wskaźnik zadań inwestycyjnych – to blisko 20 % wydatków budżetowych – wyliczał burmistrz .

Dochody przyszłorocznego budżetu Gminy Świebodzice zaplanowano na 70.888.633 zł, zaś wydatki – 70.873.433 zł. Wydatki majątkowe czyli to, co zostanie przeznaczone na inwestycje, to 12.385.000 zł.

Wśród najważniejszych inwestycji, zaplanowanych w 2013 roku, jest II etap rewitalizacji Starego Miasta czyli modernizacja i przebudowa ulic w rejonie Rynku (ponad 3 mln zł) i przebudowa kąpieliska miejskiego przy ul. Rekreacyjnej – 2,5 mln zł. Potężnym zadaniem, o wartości blisko 4 mln zł, będzie budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie Cierni, Osiedla Sudeckiego i części Śródmieścia – chodzi o rejon, który nie został ujęty w inwestycji, realizowanej na terenie miasta przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji w ramach ISPY.

Poprzedni artykułPijany uderzył w słup
Następny artykułAfter Party Team zbiera tęgie lanie