Strona główna Temat dnia Ruch Palikota broni świdniczanina

Ruch Palikota broni świdniczanina

20

Ruch Palikota oficjalnie stanął w obronie mieszkańca Świdnicy, który w ostatnią niedzielę rzucił trzema żarówkami z farbą w obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Rzucił w kierunku tego bohomazu, ale go nie uszkodził – w taki sposób Ruch Palikota broni mężczyzny, informuje portal tvn24.pl. Partia Janusza Palikota chce za Jerzego D. poręczyć.

fot. biuro prasowe/www.jasnagora.com

– Przyszliśmy tu dziś zaprotestować stanowczo przeciwko tymczasowemu aresztowaniu pana, który rzucił żarówką z farbą w kierunku bohomazu na Jasnej Górze. Oczywiste rzucił w kierunku tego bohomazu, ale go nie uszkodził w żaden sposób, bo chroniła go pancerna kuloodporna szyba – powiedział poseł Armand Ryfiński na czwartkowej na konferencji prasowej. Politycy z Ruchu Palkota chcą, by 58-latek odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Częstochowie złożyła w sądzie wniosek o skierowanie Jerzego D. na miesięczną obserwację psychiatryczną. Ruch Palikota zgadza się, że mężczyzna powinien zostać przebadany, jednak podkreślają, że z dotychczasowych informacji wynika, iż do ataku doszło z pobudek religijnych. Zdaniem posła Kotlińskiego kult obrazów jest potępiany w Biblii. – Ten człowiek wziął dosłownie to, co Biblia mówi, i zaprotestował w ten sposób przeciwko bałwochwalstwu uprawianemu na Jasnej Górze między innymi – mówił poseł RP.

Jerzy D. został aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Więcej na portalu www.tvn24.pl

Poprzedni artykułWyjątkowy dom
Następny artykułWięcej miejsca na inwestycje