Strona główna Sport Piłka nożna Oświadczenie UKS-u Gryf Świdnica

Oświadczenie UKS-u Gryf Świdnica

2

136 meczów, 48 drużyn z dwóch państw i blisko 25 godzin pełnej emocji rywalizacji. IX Winter Silesian Cup za nami. Świdnica przez cztery dni była stolicą dziecięcej piłki nożnej. Puchary fundowane przez sponsorów turnieju firmy: Bayer, Prakto, Darbor i KGHM Zagłębie zdobyli piłkarze Śląska Wrocław S.A., Akademii Piłkarskiej MOS Karkonosze Jelenia Góra, Zagłębia Lubin i FK Nachod. Dobrze spisali się gospodarze. Gryf Świdnica stawał na podium w dwóch kategoriach wiekowych.

 

Impreza stała na wysokim poziomie sportowym. Trudno się temu dziwić, bo udział brały czołowe zespoły z Dolnego Śląska oraz mocne ekipy z Czech. Turnieje Silesian Cup mają już swoją dobrą tradycję. – Od kilku lat to samograje. Drużyny same zabiegają o to, aby móc u nas zagrać – mówi Radosław Żukowski, dyrektor turnieju. – W niedzielę zakończyliśmy dziewiątą edycją, ale już teraz myślimy o dziesiątym, jubileuszowym turnieju, który odbędzie się za rok – dodaje Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica, głównego organizatora turnieju. Imprezę, która od 27 do 30 grudnia odbywała się w hali na osiedlu Zawiszów współorganizowały również miasto Świdnica i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obok fundatorów pucharów sponsorami WSC byli: Frand Cardiner, Dacco, Vict, Galess i cukiernia Kasia.

 

Sportowym emocjom towarzyszyły dodatkowe atrakcje, miedzy innymi występy grupy tanecznej z Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. W piątek młodych piłkarzy odwiedził i wręczał im nagrody Remigiusz Jezierski, wychowanek Polonii Świdnica, wieloletni zawodnik ekstraklasy, a obecnie komentator telewizyjnej stacji Canal+.

 

 

Oświadczenie Gryfa Świdnica

W odniesieniu do nieprzyjemnego incydentu jaki miał miejsce podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Turnieju Silesian Winter Cup 2012 organizatorzy wyrażają głębokie ubolewanie oraz przepraszają wszystkich Rodziców, którzy stali się obiektem niedopuszczalnego i chuligańskiego zachowania kilku nieodpowiedzialnych wyrostków.


Organizowanym przez KS Gryf Świdnica zawodom przyświeca idea propagowania uprawiania sportu wśród młodzieży ale naszym celem jest również pokazywanie, nie tylko młodzieży, że kibicowanie zawodnikom, może być kulturalne, radosne i tylko sportowe, pozbawione jakichkolwiek oznak przemocy. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo młodych zawodników jak i towarzyszących im grup prawdziwych kibiców.


Pragniemy zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości oraz by nasi goście na boisku oraz trybunach mogli czuć się bezpiecznie i mogli spędzić czas zawodów we wspaniałej sportowej atmosferze. Otrzymaliśmy już zapewnienie wsparcia ze strony włodarzy miasta oraz służb porządkowych.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich Rodzicom i Trenerom za obecność i udział w naszych turniejach, Za wspaniałą grę oraz za gorący doping.

Organizator Silesian Cup – UKS Gryf Świdnica

 

 

Poprzedni artykułPływacy UKS-u SVIDA podsumowali rok 2012
Następny artykułSylwestrowy konkurs fotograficzny