Strona główna Sport Piłka nożna Oświadczenie Polonii w sprawie Silesian Winter Cup

Oświadczenie Polonii w sprawie Silesian Winter Cup

22

Pierwszy dzień międzynarodowego turnieju piłkarskiego dzieci Silesian Winter Cup zakończył się skandalem. W trakcie trwania imprezy grupa zamaskowanych kibiców wtargnęła do hali i rzuciła się w stronę rodziców dzieci z Wrocławia. Klub Piłkarski Polonia-Sparta Świdnica postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie.

           

W związku ze skandalicznym zachowaniem grupy chuliganów utożsamiających się z Polonią Świdnica podczas czwartkowego turnieju Silesian Winter Cup odbywającego się w hali na osiedlu Zawiszów, Zarząd Klubu Piłkarskiego Polonia-Sparta Świdnica pragnie przeprosić organizatora, władze Miasta Świdnica, wszystkich kibiców, a przede wszystkim ośmioletnich zawodników i ich rodziców, którzy byli świadkami tak nieprzyjemnego incydentu. Absolutnie nie popieramy agresji na żadnym z obiektów sportowych, a także poza nim skierowanej do zawodników, czy sympatyków drużyny przeciwnej, w szczególności jeśli chodzi o rozgrywki z udziałem tak młodych adeptów futbolu. Głęboko wierzymy, że ci młodzi piłkarze nie spotkają się już w przyszłości z takim zachowaniem.

 

Zarząd Klubu Piłkarskiego Polonia-Sparta Świdnica, a także Nieformalne Stowarzyszenie Kibiców Polonii Świdnica, które wspiera Nasz Klub pragną poinformować, że nie mają nic wspólnego z czwartkowym incydentem. Prosimy, aby nie kojarzyć Klubu, a także prawdziwych kibiców Polonii Świdnica z chuliganami, którzy zakłócili przebieg turnieju Silesian Winter Cup.   

Mateusz Dzień vel Rakoczy

Dyrektor Klubu

 

Poprzedni artykułZabójstwo na Pułaskiego
Następny artykułStarocie tydzień później