Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nie daj im zamarznąć

Nie daj im zamarznąć

1

Straż Miejska w Świebodzicach zwraca się z apelem do mieszkańców o zgłaszanie informacji o osobach bezdomnych, mieszkających na terenie ogródków działkowych lub opuszczonych budynków.

W ramach służby patrolowej będziemy częściej zaglądać w tego typu miejsca, jednak prosimy o informacje od mieszkańców, bo czasami nie wszędzie uda się dotrzeć – mówi Łukasz Gil, Komendant SM w Świebodzicach. – Pamiętajmy, że ujemne temperatury powodują szybkie wychłodzenie organizmu a w konsekwencji zagrożenie dla życia i zdrowia.

Miasto w sytuacji, gdy temperatury znacznie się obniżą (przez 3 dni pod rząd będą się utrzymywać temperatury poniżej 10 stopni Celsjusza), podobnie jak rok temu uruchomi ogrzewalnię miejską. Będzie się ona mieścić w budynku Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej 4.

Strażnicy proszą także o rozwagę w używaniu środków pirotechnicznych. W grudniu jak co roku zacznie obowiązywać rozporządzenie Wojewody Dolnośląskiego w sprawie zakazu używania środków pirotechnicznych w miejscach publicznych. Za złamanie tego zakazu grozi grzywna w postępowaniu mandatowym do 500 zł.

Poprzedni artykułJuniorzy Victorii zwyciężają w Wałbrzychu
Następny artykułNiezwykła płyta z gwiazdami [FOTO/VIDEO]