Strona główna Bez kategorii Magazyn Swidnica24.pl na mroźny weekend

Magazyn Swidnica24.pl na mroźny weekend

0

Aura zdecydowanie zachęca do wyciągnięcia sanek i nart, ale jest równie pięknie, by wybrać się na spacer po rozświetlonym centrum miasta. Jeśli jednak wolą Państwo zostać w domu, i na tę okoliczność Magazyn Swidnica24.pl jak co tydzień ma propozycje.

Ulica Łukowa w Świdnicy. Zdjęcie Tomasz Pietrzyk

Zanim jednak o przyjemnościach w ciepłych czterech ścianach, zachęcamy do wyprawy. Kierunek – Kotlina Kłodzka. Sienna to nowoczesna wieś wypoczynkowa ze stacją narciarską w Masywie Śnieżnika u stóp Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) To jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich na Dolnym Śląsku. Czekają tu na Was wspaniałe warunki śniegowe, kolejki linowe, wyciągi, nartostrady, szkółki i instruktorzy narciarstwa oraz wypożyczalnie sprzętu. I właśnie to urokliwe miejsce poleca tym razem portal ZnaneNieznane.pl, a więcej szczegółów w dziale Turystyka.

W podróż zaprasza także Adrianna Woźniak, a wehikuł czasu czeka w kinie. Tym filmem, który zaprasza na wyprawę w przeszłość,  są „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”, nominowani w kilku kategoriach do nagrody Spirit Awards (‘niezależnych Oscarów’), co potwierdza, iż są absolutnie warci obejrzenia! Nie tylko ze względu na znakomitą obsadę, ale także wspaniałą fabułę, niezwykłe barwy, kostiumy… Rzecz bowiem dzieje się w latach ’60 XX wieku, a bohaterowie są jak wyjęci z kolorowych albumów – nieco przerysowani i sztuczni, jednak w tym filmie nie mamy się z nimi utożsamiać, a ich podziwiać. Szczegóły w dziale Kino.

Kto woli zostać w domu, może zgłębić tajemnicę powodzenia i szalonego życia jednego z najpopularniejszych artystów rockowych. Przez kilkadziesiąt lat Mick zazdrośnie strzegł swoich, nieraz szokujących, tajemnic. Teraz, z okazji 50. rocznicy istnienia Rolling Stonesów, Christopher Anderson, dziennikarz i autor bestsellerów, zdziera maskę najbardziej wielowymiarowej i enigmatycznej ikonie rocka w niczego nie przemilczającej biografii, niemal równie głośnej, jak sam Jagger. W oparciu o rozmowy z przyjaciółmi, krewnymi, innymi legendarnymi muzykami i ludźmi z branży – a także z żonami i legionem kochanek – Andersen ukazuje w nowym świetle człowieka, którego nazwisko jest symbolem pewnej epoki. Więcej w dziale Książka.

Nasza czarodziejka Penelopa w swojej kuchni już rozpoczęła przedświąteczne przygotowania. Z każdym rokiem przybywa jej rąk do pomocy, a pyszności – choć nadal znikają tuż po przyrządzeniu – jest na tyle dużo, że mają szansę dotrwać do 24 grudnia. Tym razem Penelopa wraz z adeptkami kuchennych czarów poleca kolejne świąteczne ciasteczka. Jak przygotować roladkę kokosową? O tym w dziale Kuchnia.

Na zakończenie polecamy niezwykle cenny poradnik, przygotowany przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę? O tym w dziale Porady.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu głównym pod hasłem Magazyn. Miłej lektury!