Strona główna Wydarzenia Świdnica Kryształy i Kamienie oraz Super Kryształ

Kryształy i Kamienie oraz Super Kryształ

0

Nagrody wartości kilku tysięcy złotych. Po raz pierwszy dodatkowo Super Kryształ. Rusza kolejna edycja prestiżowego plebiscytu Kryształy i Kamienie. To Państwo zdecydują do kogo trafią w tym roku statuetki. Patronat nad imprezą objęła m.in. posłanka RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

To już czwarta edycja plebiscytu, którego organizatorami są Tygodnik 30 minut oraz Stowarzyszenie Forum Aktywności Lokalnej przy współpracy z portalami internetowymi www.wiadomosciwalbrzyskie.pl, www.mojeinformacje.pl, www.walbrzyszek.com, www.twoje-sudety.pl, www.swidnica24.pl oraz Telewizją Internetową www.regionalnatv.pl, Telewizją Dami i Wałbrzyskim Informatorem Kulturalnym.

Już w marcu 2013 roku po raz kolejny wręczone zostaną statuetki Kryształów w 9 kategoriach: Kulturalne Kryształy, Sportowe Kryształy, Pozarządowe Kryształy, Samorządowe Kryształy, Polityczne Kryształy, Akademickie Kryształy, Kryształ wśród Pracodawców oraz Super Kryształ i Kamień. W trzech pierwszych oprócz prestiżowych tytułów laureaci otrzymają nagrody finansowe.

Kto zwycięży? Zdecydują Państwa głosy. To również Wy przyznacie coroczny Kamień – „nagrodę” dla wydarzenia uznanego przez nominujących, kapitułę plebiscytu oraz głosujących za „porażkę roku” we wszystkich obszarach życia społeczno-kulturalno-polityczno-sportowego w regionie wałbrzyskim i świdnickim. Nowością tej edycji będzie Super Kryształ. Nagroda dla osoby, firmy, organizacji lub przedsięwzięcia, które zdaniem Kapituły konkursu zasługuje na szczególne wyróżnienie za ubiegły rok.

W poprzedniej edycji walka toczyła się do ostatnich minut. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznaliśmy dopiero podczas gali finałowej. Ostatecznie laureatami zostali: Rafał Kaczor (Sportowe Kryształy), Edyta Nawrocka (Kulturalne Kryształy), Towarzystwo Przyjaciół Lwowa (Pozarządowe Kryształy), Robert Ławski (Samorządowe Kryształy), Anna Zalewska (Polityczne Kryształy), Bel-Pol (Kryształ wśród Pracodawców) oraz Agnieszka Gajda (Akademickie Kryształy). Za porażkę roku uznano upadek MPK. W tym roku finalistów poznamy również na żywo czyli podczas gali finałowej. Zmianie nie ulegają zasady zgłaszania kandydatów oraz system głosowania. Nominacje wraz z krótkim uzasadnieniem do poszczególnych kategorii plebiscytu można już przysyłać na adres poczty internetowej: [email protected] Formularz zgłoszenia dostępny będzie na stronie internetowej www.30minut.pl oraz na stronie www.krysztalyikamienie.pl. Z nadesłanych nominacji członkowie kapituły plebiscytu, zgodnie z własną wiedzą i doświadczeniem, wybiorą maksymalnie 5 propozycji w każdej kategorii. Nad poprawnym przebiegiem prac czuwać będą radcy prawni z Kancelarii Prawnej Kujacz-Polewski-Gruntkowska. Od tego momentu wszystko będzie już w rękach Czytelników, Widzów i Internatów, którzy w drodze głosowania sms będą mogli wskazać zwycięzców plebiscytu Kryształy i Kamienie 2012. Za wyłonienie nominowanych w kategorii Kamień odpowiadać będzie grupa robocza Kapituły plebiscytu złożona z wałbrzyskich, świdnickich i ogólnopolskich dziennikarzy.

Poprzedni artykułMikołajkowy Turniej Piłkarski w Jaworzynie Śląskiej
Następny artykułZagraj dla WOŚP w Świdnicy