Strona główna Wydarzenia Świdnica Finał Szlachetnej Paczki

Finał Szlachetnej Paczki

3

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – Szlachetna Paczka dociera do tych, których bieda jest niezawiniona, osób starszych, samotnych, schorowanych, rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi i osób, które dotknęło nieszczęście.

Szlachetna Paczka organizowana jest po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób – Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także OjciecŚwięty, Benedykt XVI.

W tym roku 11 wolontariuszy ze Świdnicy  odwiedziło ponad 50 rodzin. Spośród nich do projektu zakwalifikowano 30. 8 grudnia odbył się wielki finał. Łącznie do przygotowania wszystkich paczek zaangażowało się ponad 150 osób a wartość prezentów przekracza 20 000 zł.

– Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz  innych. Chodzi o to, żeby przestać patrzyć na świat przez szybę własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się – podkreślił ks. Stryczek.

W tym roku tak jak w ubiegłym finał miał miejsce w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33.

Poprzedni artykułRezerwy ŚKPR-u znów pokonane
Następny artykułPrzetarg na kredytowanie unieważniony