Strona główna Kultura Cinema 3D zaprasza do kina

Cinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]

3

Hobbit: Niezwykłą podróż, Piąta por roku, Gambit czyli jak ograć króla, 360, Supermarket, Bogowie ulicy, Renifer Niko ratuje brata, Frankenweenie, Zabić jak to łatwo powiedzieć, a może Żądze i pieniądze? Zobacz na co warto wybrać się do kina w ostatnim tygodniu 2012 roku.

 

Repertuar prasowy CINEMA 3D od 25 grudnia 2012 r. do 3 stycznia 2013 r.

PIĄTA PORA ROKU

Polska ,od 15 lat, dramat/96 min

9:15 13:30 18:15

Z pozoru wszystko ich dzieli – doświadczenie, wrażliwość i stosunek do świata, połączy zaskakująca podróż. Samotny muzyk Witek, który nigdy nie widział morza (Marian Dziędziel, laureat nagród festiwalu w Gdyni za „Wesele” i 'Kreta”) i wyniosła nauczycielka Barbara (uwielbiana przez pokolenia widzów Ewa Wiśniewska), która wciąż czeka na prawdziwą lekcję życia. Oboje niepokorni, z bagażem trudnych doświadczeń i tajemnicami, przekonają się. że nigdy nie jest za późno na pierwszą miłość. Powracający do kręcenia filmów w kraju, jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów – Jerzy Domaradzki zebrał na planie „Piątej pory roku” gwiazdorską obsadę i znakomitą ekipę. U boku Mariana Dziędziela – dwukrotnie nagradzanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Ewy Wiśniewskiej, wystąpili Andrzej Grabowski i Leszek Lichota. Do współpracy Domaradzki zaprosił także cenionego operatora Zbigniew Wichłacza („Requiem”, Białe małżeństwo”, „Dom wariatów”) oraz wybitnego kompozytora Jerzego Satanowskiego („Ogród Luizy”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”, „Kolejność uczuć”, „Wszystko, co najważniejsze.”, „Magnat”, „Jezioro Bodeńskie”).

 

GAMBIT CZYLI JAK OGRAĆ KRÓLA

USA ,od 15 lat, komedia kryminalna/89 min

20:00

Harry Deane, spokojny z natury kustosz imponującej kolekcji obrazów ekscentrycznego Lorda Shabandara, ma już dość swego wyjątkowo wrednego szefa. Wymyśla więc szatański plan zemsty za doznane krzywdy – zamierza skłonić Lorda do zakupu zaginionego bezcennego arcydzieła Moneta. Plan ten ma jednak dwa słabe punkty: po pierwsze arcydzieło jest bezwartościowym falsyfikatem; po drugie do jego realizacji niezbędna jest piękna kobieta, a tych kustosz nie zna zbyt wielu. Harry jednak nie zamierza się poddać.

 

360

USA, od 15 lat, dramat/romans/110 min

11:30 16:00 20:30

Film jest inspirowany sztuką zatytułowaną „Reigen”, napisaną przez Austriaka Arthura Schnitzlera. Po raz pierwszy opublikowano ją w 1900 roku i wywołała wówczas skandal obyczajowy z powodu śmiałego podejścia do tematyki seksualnej. „360” ma być uwspółcześnioną wersją sztuki, która bada seksualną moralność w ramach poszczególnych sfer społecznych i pomiędzy nimi.

 

HOBBIT:NIEZWYKŁA PODRÓŻ 3D

Nowa Zelandia/USA, od 10 lat, fantasy/przygodowy/170 min

dubbing 9:15 12:30 15:45 19:00

napisy 22:15

Bilbo Baggins to hobbit kochający ponad wszystko spokój domowego zacisza. Niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa całkowicie odmienia jednak jego życie. Gandalf zjawia się z kompanią krasnoludów, dowodzoną przez Thorina Dębową Tarczę. Przybysze snują plany odbicia skarbu ich przodków z Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Pomimo sprzeciwu hobbita, Gandalf uznaje, że będzie on idealnym uzupełnieniem kompanii. Gdy ruszają w drogę, Bilbo wciąż walczy z wątpliwościami i strachem, krasnoludy zaś nie do końca ufają nowemu towarzyszowi wędrówki. Wkrótce całą drużynę czeka zmierzenie się ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami, muszą bowiem przemierzyć ziemie zabójczych orków i goblinów.

 

SUPERMARKET

Polska ,od 16 lat, thriller/84 min

11:30 15:30 18:00 21:30

W sylwestra niczym niewyróżniające się małżeństwo Wareckich wracając samochodem do domu zatrzymuje się w przypadkowym sklepie. Mąż idzie kupić szampana. Żona zostaje w samochodzie i czeka. Mijają godziny, a on nie wraca. Nikt nie może go znaleźć. Splot pozornie błahych wydarzeń zamienia losy bohaterów w koszmar. Bez wyraźnej przyczyny i powodu, bohaterowie znajdują się w sytuacji bez wyjścia.

 

BOGOWIE ULICY

USA, od 15 lat, kryminał/thriller/109 min

9:15 13:45

Połączyła ich misja, by zgodnie ze słowami przysięgi „służyć i chronić” legendarnemu miastu gniewu – Los Angeles. Brian Taylor i Mike Zavala to zabójczo skuteczni „Bogowie ulicy”. Praca pełna ryzyka, nieprzewidywalne wyzwania i humor sytuacyjny, towarzyszący kolejnym zadaniom – to łączy policjantów, których na pierwszy rzut oka wszystko (pochodzenie, kolor skóry, podejście do kobiet) zdaje się dzielić. Łączy ich też odwaga w stawianiu czoła najgroźniejszemu przeciwnikowi – bezwzględnemu kartelowi, który nie szczędzi ofiar w walce o absolutną władzę nad Zachodnim Wybrzeżem.

 

FRANKENWENNIE 3D dubbing

USA, od 10 lat, animowany/horror/ komedia/87 min

19:30

Tim Burton przedstawia opowieść o chłopcu i jego psie Sparkym. Kiedy ukochany czworonóg ginie, młody Victor wykorzystuje moce nauki, by przywrócić mu życie – z zaledwie kilkoma drobnymi zmianami. Chłopak próbuje ukryć swoje „dzieło”, jednak okazuje się to bardzo trudne. Całe miasteczko przekonuje się, że zyskanie „nowego życia” może być przerażające.

 

ZABIĆ JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ

USA, od 16 lat, kryminał/thriller/97 min

15:45 22:00

Opowieść o Jackie’em Coganie, ochroniarzu badającym okoliczności napadu, który miał miejsce podczas zorganizowanej przez mafię pokerowej rozgrywki o wysoką stawkę.

 

ŻĄDZE I  PIENIĄDZE

USA, od 15 lat, dramat/komedia/103 min

13:15


Beth rzuca karierę striptizerki na Florydzie i rusza na podbój Las Vegas, podejmując pracę w kasynie. Jej niezwykły talent do liczb i nietuzinkowa uroda zwracają uwagę Dinka – speca od zakładów bukmacherskich. Proponuje Beth posadę u siebie. Wkrótce dziewczyna za sprawą Dinka, jego zazdrosnej żony Tulip i Jeremy’ego znajdzie się w środku intrygi, która może zaprowadzić ją na szczyty bogactwa, albo za kratki.

 

DINOMAMA 3D

USA, Korea Południowa, b.o., animowany/familijny/ przygodowy/85 min

9:15

Niesforny Ernie, jego siostra Julia i przyjaciel Max marzą o niezwykłych przeżyciach w odległych i barwnych krainach. Buszując po laboratorium pełnym wynalazków, znajdują maszynę do podróżowania w czasie. Wystarczy jedno potknięcie i… cofają się o 65 milionów lat! Trafiają w sam środek gniazda dinozaura. Tyranozaur omyłkowo bierze je za swoje, właśnie wyklute, młode. Dzieciaki muszą odnaleźć sposób, by wrócić do domu, zanim pojawi się na świecie ich przybrane „rodzeństwo”…

 

RENIFER NIKO RATUJE BRATA 3D

Finlandia/Niemcy/ Dania/ Irlandia, b.o., animowany/familijny/komedia/ 76 min

11:15 17:30

Tym razem przed wesołym reniferem i jego oddanymi przyjaciółmi: rezolutną łasicą Wilmą oraz Juliuszem – najmądrzejszym wiewiórem świata, nie lada zadanie – muszą spędzić święta u boku nowego towarzysza mamy i przyrodniego braciszka, który bezustannie psoci i ściąga im na kark wigilijnych rozbójników skuteczniej niż słynny Kevin.

 

REZERWACJA TELEFONICZNA
+48 74 639 90 56

KONTAKT

CINEMA 3D Świdnica – Galeria Świdnicka

ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica

tel: +48 74 639 90 56

www.cinema3d.pl

Poprzedni artykułPrawie milion na remont
Następny artykułChcieli ukraść choinkę z Rynku