Strona główna Temat dnia Charytatywny bal dla Mai

Charytatywny bal dla Mai

0

Przed nami karnawał 2013: zabawy, bale i inne imprezy. Wśród nich ta wyjątkowa: Drugi Charytatywny Bal dla Mai. Dla sześcioletniej świdniczanki, która potrzebuje naszej pomocy.

Sześcioletnia Maja urodziła się z ciężką wadą genetyczną i aby móc funkcjonować jak każde inne dziecko, codziennie stacza bolesną walkę. Rehabilitacja, leczenie, zabiegi – to dla niej chleb powszedni. To też ogrom wydatków dla rodziców.

Na co choruje Majeczka? Delecja długiego ramienia chromosomu 2 – ta nazwa niewiele mówi, to bardzo rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawiło, że Maja rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Ma poszerzenie komór bocznych i środkowej mózgowia, dysmorfię twarzo-czaszki, spory niedosłuch, zeza i astygmatyzm, a do tego nie ma… kanalików łzowych. Wadliwie zbudowane są Mai: przełyk, żołądek, przegroda nosowo-gardłowa, nerki, rączki i nóżki. Dziewczynka ma też opóźniony rozwój psychoruchowy.

W sobotę, 19 stycznia, dla Mai w Hotelu pod Wierzbą w Świdnicy zagrają: zespół rockowy Zero Procen, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów i didżeje z Radia Sudety. Licytację cennych przedmiotów przekazywanych na rzecz Mai z całej Polski poprowadzi Robert Korólczyk wraz z  „super nianią” Dorotą Zawadzką.

Zaproszenia można rezerwować u mamy Mai – Małgorzaty Tyczyno pod adresem [email protected] – jego cena to 175 zł/osoba. Jedna czwarta tej kwoty zostanie przekazana na subkonto Mai w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu na dalszą rehabilitację, pozostała część kwoty pokryje koszty organizacji balu.

To druga karnawałowa zabawa dla Majeczki. Pierwszy bal – zorganizowany rok temu w Krzyżowej – okazał się wielkim sukcesem. Mama Mai organizuje na rzecz córki też wystawy i wieczory kabaretowe. I codziennie wraz z córeczką walczy o jej uśmiech. Powalczmy razem! 

oprac red.

 

Poprzedni artykułZmiana sterów w pierwszej drużynie Victorii
Następny artykułRazem w Nowy Rok