Strona główna Wydarzenia Świdnica Bombka dla chorych

Bombka dla chorych

0

10 wyjątkowych świątecznych ozdób  14 grudnia stworzą świdniczanie w ramach akcji „Bombka z Leroy Merlin”. Ogromne bombki zostaną wystawione na aukcji, a całkowity dochód zostanie przekazany Towarzystwu Opieki nad Chorymi ze Stomią „Życie”.


Na terenie hipermarketu budowlano – dekoracyjnego bombki, w 3-osobowych drużynach, dekorować będą świdniccy samorządowcy, sportowcy, artyści, media oraz stowarzyszenia.  W akcji wezmą udział m.in. reprezentanci Urzędu Miejskiego w Świdnicy na czele z zastępcą prezydenta, Waldemarem Skórskim oraz wokalistka Paulina Lenda.  Łącznie powstanie 10 unikalnych bożonarodzeniowych ozdób. – Cieszymy się na tak gromki odzew. Zapewniamy bombki oraz ozdoby, liczymy na Państwa kreatywność – mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy.

Proszek do prania w prezencie
Czynny udział w akcji wezmą udział również reprezentanci Towarzystwa Opieki nad Chorymi ze Stomią „Życie”.  – Z radością udekorujemy naszą bombkę. Cieszymy się, że powstają tego typu projekty, które oprócz pomocy doraźnej, zwracają również społeczną uwagę na problem chorych – mówi przewodnicząca stowarzyszenia, Rozalia Bąba. Bo „Bombka z Leroy Merlin”  to nie tylko dekorowanie oraz aukcja. W dniach 14-16 grudnia, na terenie Leroy Merlin w Świdnicy rozlokowane będą specjalnie przygotowane pojemniki, w których klienci hipermarketu będą mogli przekazywać „Życiu” produkty pierwszej potrzeby, zgodnie z załączonym wykazem. – Na chwilę obecną jest to m.in. odzież oraz środki czystości, takie jak choćby proszki do prania – dodaje Rozalia Bąba.

Gotowe bombki
wystawione zostaną na specjalnej aukcji, która odbędzie się  w niedzielę, 16 grudnia, o godz. 15.00 na świdnickim Rynku, w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ozdoba, która zostanie wylicytowana za najwyższą kwotę, przyniesie dodatkowo dekorującej ją drużynie 30-osobową wejściówkę na lodowisko, którą będzie mogła przekazać dowolnie wybranej przez siebie organizacji.

 

Poprzedni artykułKościół Zielonoświątkowy dla potrzebujących
Następny artykułStragona jednym z najlepszych klubów w Polsce