Strona główna Wydarzenia Strzegom Biały Orlik już otwarty

Biały Orlik już otwarty

1

Ponad stu uczniów ze strzegomskich szkół uczestniczyło w inauguracji drugiego sezonu łyżwiarskiego na „Białym Orliku”. Od 6 grudnia można poślizgać się na lodowisku, które otwarto na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza w Strzegomiu.

 

Zdjęcie UM Strzegom

Na ten dzień z utęsknieniem czekali sympatycy lodowych popisów i piruetów. Radosnej i żywiołowej atmosferze towarzyszyła mroźna, zimowa aura. Wszystkich zgromadzonych powitał pełniący obowiązki dyrektora OSiR – Marek Walczuk.

Sygnał do wejścia na lodowisko dał uczniom burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta, który życzył użytkownikom obiektu miłej i radosnej zabawy, przy okazji prosił o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w trakcie jazdy na łyżwach.

– Uwielbiam jeździć na łyżwach i bardzo się cieszę, że w Strzegomiu po raz drugi będę mogła korzystać z lodowiska – mówiła Natalia z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. – W tym roku kupiłem sobie specjalnie na tę okazję łyżwy i nie będę musiał ich już wypożyczać – dodał Kuba ze strzegomskiej „czwórki”.

Dodajmy, że atrakcją czwartkowego popołudnia była wizyta Św. Mikołaja, który wraz z  Królową Zimą wręczał wszystkim słodkie łakocie.

 Ceny wstępu i wypożyczalni na jedno wejście – czas 45 min:

  1. Dzieci do lat 7 – bezpłatnie
  2. Dzieci, młodzież szkolna i studenci do lat 25 – 1,00 zł
  3. Dorośli – 5,00 zł
  4. Wypożyczenie 1 pary łyżew – 3,00 zł
  5. Ostrzenie 1 pary łyżew – 5,00 zł

 Dni i godziny otwarcia lodowiska i wypożyczalni:

Pn – Pt:  8:00 – 20:00 (ostatnie wejście na lodowisko o godz. 19:00)

So – N: 10:00 – 21:00 (ostatnie wejście na lodowisko o godz. 20:00)

 

Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
Następny artykułWiadukt rozebrany