Strona główna Kultura Atrakcje na mikołajki

Atrakcje na mikołajki

0

Najmłodsi mieszkańcy powiatu świdnickiego na pewno nie będą zawiedzeni. Św. Mikołaj szykuje sporo niespodzianek. W weekend święty pojawi się w Jaworzynie i Świdnicy za sprawą Muzeum Techniki i Kolejnictwa. Mogą się go spodziewać także dzieci w Żarowie i Świebodzicach.

Świebodzice:

W czwartek, 6 grudnia, zapraszamy wszystkie dzieci ze Świebodzic do Rynku. O godz. 11.00 rozpocznie się zabawa mikołajkowa, będą konkursy, słodycze dla najmłodszych i wiele atrakcji. Od godz. 10.00 do 14.00 potrwa kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można kupić piękne ozdoby choinkowe, aniołki z masy solnej, szopki, łańcuchy i inne bożonarodzeniowe cudeńka, wykonane przez dzieci z przedszkoli i szkół. A o godz. 14.00 w Gimnazjum nr 1 święty Mikołaj wręczy paczki dzieciom z rodzin potrzebujących.

 Żarów:

Już w najbliższą niedzielę Żarów opanują święci Mikołajowie. W mieście powstanie Miasteczko Świętego Mikołaja.

Wspólny grill, mikołajowy kulig, pokazy pirotechniczne,  występy artystyczne, wizyta św. Mikołaja, konkursy i zabawy. Już po raz trzeci w Żarowie zorganizowane zostanie Miasteczko Św. Mikołaja. – To najbardziej mikołajowa impreza w powiecie świdnickim. Zapraszamy do udziału całe rodziny, w szczególności natomiast najmłodszych mieszkańców naszej gminy – zaprasza Krystian Chęciek, burmistrz żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej i pomysłodawca imprezy. Miasteczko Świętego Mikołaja ruszy w niedzielę 9 grudnia od godziny 15.00 na plac Wolności w Żarowie. Ale to nie koniec mikołajowych atrakcji. Żarów przygotował także coś dla dorosłych mieszkańców gminy oraz okolic. Już od wczesnych godzin porannych w żarowskiej Izbie Historycznej trwać będzie Świąteczny Kiermasz Rękodzieła „Bożonarodzeniowa Gwiazdka”. – Po raz pierwszy organizujemy w Żarowie świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy, na którym znaleźć będzie można ozdoby choinkowe, serwety, serwetki, choineczki, świąteczne przybrania stołów i wiele, wiele innych cudów oryginalnych, niepowtarzalnych dzieł wykonanych przez mieszkańców naszej gminy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie skorzystają z tej propozycji – mówi Elżbieta Kulas z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.