Strona główna Wydarzenia Świdnica Ale szopka

Ale szopka [FOTO]

7

– Szkoła będzie pamiętać te jasełka przez długi czas. Nie było żadnej próby, a wszystko wyszło doskonale – mówił Ryszard Fidler. Trudno się dziwić obsada była znakomita.

Ponad setka dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, czekała dzisiaj na przyjazd świętego Mikołaja, ale zanim święty obdarował najmłodszych prezentami był czas na życzenia, kolędy i jasełka. Te wzbudziły wielkie emocje za sprawą obsady i strojów w jakich wystąpili aktorzy.  W rolę Maryi wcieliła się Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica, Józefa zagrał prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, Melchiora – Jerzy Broda, Baltazara – Mariusz Maluha, Kacpra – Mateusz Szymański. Rola Aniołów przypadła Marioli Pindel i Lidii Magier – Wolak, a pastuszków Genowefa Nowotarska, Adam Majewski i Piotr Cyganek. Natomiast narratorem mianowany został starosta Zygmunt Worsa.

Po szopce przyszedł czas na życzenia. Przekazali je biskup Adam Bałabuch i w imieniu samorządowców Zygmunt Worsa. Na końcu pojawił się święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. W tym roku darczyńcami byli Cukrownia Świdnica i Wagony Świdnica, które od lat wspierają świdnicką placówkę.

 

Poprzedni artykułTancerze z Ukrainy w Świdnicy
Następny artykułOsiem zespołów walczy o tytuł mistrza Gminnej Ligi Halowej