Strona główna Temat dnia Żywa szopka po raz szósty

Żywa szopka po raz szósty

6

Już po raz szósty żywa szopka oraz towarzysząca jej inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica zagoszczą na świdnickim Rynku, podczas tegorocznej edycji Świdnickiej Kolędy 2012.

To wspólne przedsięwzięcie trzech samorządów: Gminy Świdnica, Miasta Świdnica oraz Powiatu Świdnickiego, każdego roku obfituje w wiele atrakcji, konkursów, jarmark bożonarodzeniowy oraz żywą szopkę, która na stałe wpisała się już w program Świdnickiej Kolędy.

– W ciągu ostatnich 5 lat, okresie Bożego Narodzenia żywą szopkę odwiedzały tysiące świdniczan i gości, którzy przyjeżdżali do naszej gminy i powiatu. Tak jak to było ponad 2000 lat temu, tak i w tym roku przy żłóbku Jezusa obok Maryi, Józefa, Trzech Króli i pastuszków czuwać będą żywe zwierzęta. W ten jeden wyjątkowy dzień w roku, szopka wypełni się żywymi zwierzętami: owcami, barankami, kucami. W dotychczasowej historii żywej szopki był też już osiołek i trzej królowie wjeżdżający na koniach. Przy okazji żywej szopki chcemy dać mieszkańcom naszych gmin i przybyłym gościom możliwość wspólnego spotkania, wspólnego kolędowania i spontanicznego dzielenia się radością – mówi wójt gminy Świdnica.

Wzorem lat ubiegłych punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. „Gloria, niechaj płynie pieśń” – to tytuł tegorocznego przedstawienia.

Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, wzbogacając scenariusz inscenizacji o partie śpiewane. W tym roku będzie ich znacznie więcej. Do wspólnego kolędowania planujemy zaangażować publiczność. Poprzez śpiewy widzowie będą z radością oczekiwać na narodziny JezusaNową postacią w tegorocznym przedstawieniu będzie także osoba św. Anny, matki Maryi – mówi Tadeusz Szarwaryn, autor dotychczasowych inscenizacji.

oprac. red

Zobacz jak było w ubiegłym roku

Poprzedni artykułNa czele Cannabis i Mam Talent
Następny artykułMłodzi wojownicy powalczyli na tatami [FOTO]