Strona główna Kultura Zrozumieć Polskę według L.U.C.

Zrozumieć Polskę według L.U.C. [KONCERT]

0

W najbliższą niedzielę w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpi L.U.C. Wrocławski artysta zaprezentuje widowisko muzyczno-teatralne „39/89 – Zrozumieć Polskę”.

Jazz, elektronika, muzyka klasyczna i hip-hop za sprawą Łukasza Rostkowskiego (L.U.C) połączą się 11 listopada z archiwalnymi nagraniami wypowiedzi postaci historycznych z lat 1939 – 1989. Przy akompaniamencie skreczy, bębnów, gitary, kontrabasu, trąbki, skrzypiec i wiolonczeli widzowie cofną się w czasie do przemówień Stefana Starzyńskiego, Józefa Becka i innych bohaterów historii Polski.

W wywiadzie z 2009 roku dla „Rzeczpospolitej” Rostkowski tak mówił o swoim projekcie: „Te nagrania pokazują, że Polacy byli narodem wysokiej kultury, pielęgnującym mocarstwowy mit. Moja płyta ma – bez chorego nacjonalizmu – kultywować legendę naszej siły. Jesteśmy tytanowym narodem, pełnym ideałów, solidarnym i pozytywnym. A nie pobitym na podwórku chłopcem – ciągle smutnym i sfrustrowanym.”

Fragment występu z TVP 2

Wydarzenie rozpocznie się 11 listopada o godzinie 20:00 w sali teatralnej ŚOK (Rynek 43). Wstęp od godziny 19:00.

Bilety w cenie 20pln można kupić w Informacji Turystycznej (Rynek) oraz w punktach Ticketpro w całej Polsce (m.in. sieci Empik, Media Markt, Saturn). Ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku wyczerpania puli biletów w sieci Ticketpro zapraszamy do punktu Informacji Turystycznej.

Poprzedni artykułRunął budynek gospodarczy
Następny artykułCztery wypadki drogowe, dwunastu pijanych kierowców