Strona główna Wydarzenia Zdobądź licencję krótkofalarską

Zdobądź licencję krótkofalarską

0

Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej w Świdnicy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kursie na licencję krótkofalarską, prowadzonego w ramach zadania realizowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Spotkanie informacyjno-organizacyjne odbędzie się 14 listopada /środa/ o godz. 17.00 w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Świdnicy przy ul. Długiej 33 (naprzeciw Katedry), w sali nr 1.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów oraz wszystkie inne osoby interesujące się elektroniką, radiotechniką, radiokomunikacją, krótkofalarstwem, pracą na urządzeniach CB-radio, którzy chcieliby uzyskać uprawnienia do samodzielnej pracy na radiostacjach amatorskich, czyli tak zwane licencje krótkofalarskie. Zapewniamy jednocześnie, że szczególną troską otoczymy na tym kursie osoby niepełnosprawne.

Kurs będzie obejmował kilka spotkań konsultacyjnych, przygotowujących do zdania egzaminu testowego przed komisją egzaminacyjną Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały informacyjne, zestawy pytań z odpowiedziami, wszelkie porady fachowe i praktyczną naukę pracy na radiostacjach KF i UKF. Informujemy, że obecnie obowiązujące przepisy egzaminacyjne nie wymagają od kursanta znajomości telegrafii (nadawania i odbierania znaków alfabetem Morse’a).

Udział w kursie oraz wszystkie materiały szkoleniowe są całkowicie bezpłatne. Dodatkowo na najbardziej aktywnych  uczestników czekają atrakcyjne nagrody w postaci zestawów radiotelefonów PMR a także radiotelefony UKF.

Wszelkie informacje bieżące odnośnie kursu dostępne są w Internecie na stronie stowarzyszenia http://cra.swidnica.pl.

CRA w Świdnicy

Poprzedni artykułNocne poetów rozmowy
Następny artykułZawodnicy z Żarowa i Marcinowic zagrają w finale strefowym