Strona główna Wydarzenia Świdnica Wschodnią jak po stole

Wschodnią jak po stole [FOTO]

21

Prawie pół kilometra nowego asfaltu, wymienione oświetlenie i nowe chodniki. Ulica Wschodnia już po remoncie. Inwestycja pochłonęła ponad milion złotych.

– Od środy, 21 listopada przy ul. Wschodniej ponownie będą się zatrzymywały autobusy MPK linii nr 50 i 52. Tym samym przystanki zastępcze przy ul. Jałowcowej zostaną zlikwidowane. Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi, a piesi z chodnika – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu.

Ulica Wschodnia (odcinek od ul. Niecałej do Głównej) wymagała remontu, ale prace musiały zostać skoordynowane z wymianą sieci gazowej i wodociągowej. Dzięki dobrej współpracy z Dolnośląską Spółką Gazowniczą i Świdnickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji roboty udało się uzgodnić i sprawnie je przeprowadzić. Przy kompleksowej przebudowie ulicy konieczne było również ułożenie nowej sieci elektrycznej. Podziemna sieć kablowa  zastąpiła linię napowietrzną. Spółka Tauron na prośbę miasta wprowadziła te zadania do swoich planów inwestycyjnych, ale musiała przeprowadzić stosowne procedury. Chodniki można było ułożyć dopiero po zakończeniu prac ziemnych i podłączeniu wszystkich budynków mieszkalnych do nowej linii. W związku z tym prace opóźniły się o kilka miesięcy. Kilka dni temu ulica w całości została oddana do ruchu.

W ramach remontu na długości 430 m ułożono nowy asfalt. Ulica Wschodnia zyskała nowe oświetlenie. W 12 lampach ulicznych na słupach aluminiowych zamontowano nowoczesne i energooszczędne oprawy LED. Do zasilania zużyto ponad 2,7 km kabli.

Wraz z zaangażowania DSG, ŚPWiK i miasto przeznaczyło na tę inwestycję ponad 885 tys. zł. Na budowę nowej sieci elektrycznej Tauron przeznaczył 312 tys. zł.