Strona główna Kultura Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

0

Sporo atrakcji szykuje się na ten weekend w Świdnicy, jednak jeśli wolą Państwo własną ścieżkę relaksu i odpoczynku, jak w każdą sobotę śpieszymy z podpowiedziami. Zdecydowanie przeważają propozycje dla spragnionych domowego ciepła, ale i ci, którzy szukają okazji do weekendowych wypadów, znajdą coś dla siebie.

Zdjęcie Tomasz Pietrzyk

Śmiechu nigdy dość, a jeśli jest on jeszcze sprowokowany wysokiego lotu żartami, to można mówić o pełni szczęścia. Porządny zastrzyk humoru znajdą Państwo w najnowszej książce lubianego prezentera radiowego Wojciecha Manna. „Kroniki wariata z kraju i ze świata” to zebrany – i na nowo wykorzystany – spis znakomitych radiowych gagów. Więcej słów zachęty w dziale Książka.

Dla wymagających, którym akurat bliżej do refleksji, Adrianna Woźniak Woźniak przygotowała film z wypożyczalni. Obraz „Była sobie dziewczyna” przez kina przeszedł  bez specjalnego rozgłosu, zdaniem Adrianny – niesłusznie. Śledzimy losy szesnastoletniej Jenny. Jest młoda, inteligentna, chodzi do prestiżowej szkoły, ma plany na swoją przyszłość i pochodzi z dobrego domu. Poznaje Davida, mężczyznę ponad dwukrotnie starszego od niej. Zaczyna się ich burzliwy romans, który zmieni nie do poznania zarówno życie Jenny, jak i jej system wartości. Co dalej? O tym w dziale Kino.

Nigdzie w jesienne, długie i chłodne wieczory, nie jest tak dobrze jak w pachnącej pysznymi potrawami kuchni. Nasza czarodziejka Penelopa w najnowszym odcinku podpowiada, jak wyczarować zdrowy i pyszny dodatek do chleba czy krakersów. Przepis na pastę słonecznikową znajdą Państwo w dziale Kuchnia.

Jeżeli jednak, mimo chłodu, nie brakuje ochoty na wycieczki, polecamy wraz z portalem ZnaneNieznane.pl nieodległe Chełmsko Śląskie. Położona niedaleko Kamiennej Góry miejscowość słynie z zabytkowych domów tkaczy. Warto odwiedzić zwłaszcza jeden z nich, gdzie ulokowała się przesympatyczna kawiarenka z równie miłym właścicielem. Więcej w dziale Turystyka.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem magazyn. Miłego weekendu!