Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniczanki w Birmingham

Świdniczanki w Birmingham

0

Brały udział w lekcjach, prezentowały swoją szkołę i miasto, zwiedzały. Siedem uczennic II LO tydzień spędziło w zaprzyjaźnionej szkole w Birmingham.

Zdjęcie II LO

Licealistki  pod opieką Iwony Juźwy oraz dyrektora Jacka Iwancza wyjechały do Birmingham na wymianę z uczniami angielskiego liceum King Edward VI Camp Hill School. Uczniowie i nauczyciele dwa dni spędzili w angielskiej szkole, aktywnie uczestnicząc w lekcjach (biologia, chemia, angielski, historia, geografia i matematyka). Uczennice doskonale radziły sobie z komunikacją w języku angielskim, zarówno w szkole, jak i w goszczących ich rodzinach. Dobrze wypadła prezentacja szkoły, regionu oraz z wizyty Anglików w II LO. Uczennice przygotowały i przedstawiły prezentację podczas spotkania z dyrektorem, nauczycielami i ponad 300 uczniami szkoły w Birmingham.

– Anglicy świetnie nas ugościli, mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają lekcje w angielskiej szkole, samo miasto zrobiło na nas duże wrażenie – wspomina Magda Maćkała. – Odwiedziliśmy także Londyn, widzieliśmy słynne wizytówki tego miasta, jak choćby parlament z Big Benem. Spędziliśmy tam pięć dni, po których nie chcieliśmy wracać do Polski, tak bardzo smakowało nam angielskie jedzenie.

opr. red.

Poprzedni artykułRynek filmowym bohaterem [VIDEO]
Następny artykułWeekend w liczbach: 11 wypadków, 67 pijanych kierowców