Strona główna Wydarzenia Rusza szkoła szybowcowa

Rusza szkoła szybowcowa

3

Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach otrzymało zgodę na uruchomienie szkółki szybowcowej na gminnym lądowisku. Szkoleniowy szybowiec „Puchatek” oraz „Bociek” zostały już zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i będzie mógł „pełnić służbę” na lądowisku przez najbliższy rok. A już 10 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie dla chętnych do nauki latania – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

– W najbliższy weekend po Wszystkich Świętych planujemy oblot „Boćka” oraz loty na „Puchatku” i szkolenie praktyczne mechaników wyciągarkowych – zapowiada Grzegorz Glegoła, szef Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach. – Niebawem rozpoczynamy szkolenie teoretyczne do licencji PL(G) zgodnie z posiadanym certyfikatem.

A pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowano na sobotę, 10 listopada 2012, o godz.11.00, w siedzibie TLS-u czyli w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, ul. Wolności 13 . Poprowadzi je Szef Wyszkolenia Ośrodka Szkolenia TLS, instr. pil. Grzegorz Glegoła.

W programie spotkania: zapoznanie z warunkami uczestnictwa w kursie, uprawnieniami absolwentów kursu, możliwościami szkolenia praktycznego na Dolnym Śląsku, w tym w Świebodzicach oraz perspektywami rozwoju lotniska w Świebodzicach i działalności stowarzyszenia. – Zapraszamy do udziału w spotkaniu zwłaszcza młodzież, dla której będą stosowane preferencyjne warunki uczestnictwa w kursie – dodają organizatorzy.