Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze Polonii kończą rundę jesienną

Piłkarze Polonii kończą rundę jesienną

5

Zawodnicy występujący w III–lidze dolnośląsko–lubuskiej są już niemal na półmetku sezonu 2012/2013. W najbliższą sobotę 3 listopada podopieczni Przemysława Malczyka staną w szranki z ekipą Prochowiczanki Prochowice.

 

Nasi najbliżsi rywale spisują się w tym sezonie bardzo przyzwoicie z dorobkiem 19 punktów znajdując się na siódmym miejscu w tabeli. Prochowiczanie wygrali z wyżej notowanymi – Ilanką Rzepin, a także Pogonią Świebodzin i zremisowali 2:2 z groźnym Promieniem Żary prowadząc w tym spotkaniu już 2:0. Nasi sobotni przeciwnicy niezwykle groźni są jednak na własnym terenie (5 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka), na wyjazdach wiedzie im się już zdecydowanie gorzej – 1 wygrana oraz 5 porażek.

 

Polonia Świdnica to obecnie dziesiąta siła tabeli. Biało-zieloni zgromadzili w swoim dorobku jak do tej pory 15 ”oczek”, nasza przewaga nad strefą spadkową jest wciąż mała i wynosi 3 punkty. W poprzednim sezonie świdniczanie dwukrotnie wychodzili zwycięsko z konfrontacji z Prochowiczanką. Na wyjeździe pokonaliśmy rywali 2:1, u siebie 3:1, co ciekawe w obu potyczkach, to prochowiczanie otwierali rezultat, Poloniści byli jednak w stanie odwrócić losy meczu.

Najbliższe starcie obu zespołów odbędzie się już w najbliższą sobotę 3 listopada na stadionie przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Początek spotkania o 14.00. Wstęp wolny.

/tylkopolonia.pl/

 

Poprzedni artykułZespół z Częstochowy kolejnym przeciwnikiem MKS-u
Następny artykułO ekologii w Rynku