Strona główna Temat dnia Pamiątkowy medal trafił do…

Pamiątkowy medal trafił do…

6

Blisko 250 zdjęć 13-tu autorów nadesłało na konkurs firmy ARIKI Halina Pinkiewicz i portalu Swidnica24.pl. Wszystkie pokazują otwartą dziś po ponad 2 latach odbudowy wieżę ratuszową. Są znakomitą dokumentacją wszystkich etapów powstawania budowli i dowodem na to, jak bardzo świdniczanie byli zainteresowani powrotem wieży do Rynku. Z okazji otwarcia wieży firma jubilerska ARIKI wyemitowała pamiątkowy, srebrny medal i on właśnie był nagrodą główną w konkursie.

Wybór zwycięzcy był bardzo trudny. Wszystkim autorom gratulujemy zarówno reporterskiego oka, jak i artystycznego podejścia do tematu. Ostatecznie komisja w składzie: przewodniczący Waldemar Pinkiewicz (firma ARIKI) oraz Tomasz Pietrzyk i Agnieszka Szymkiewicz (portal Swidnica24.pl) przyznała trzy nagrody.

Główna nagroda trafiła do Mariana Twardowskiego za zdjęcie, przedstawiające wyjątkowe ujęcie budowanej dopiero wieży ratuszowej na tle wieży katedralnej.

Główna nagroda

Medal zwycięzcy konkursu wręcza Waldemar Pinkiewicz z firmy ARIKI.

II miejsce i nagroda książkowa, ufundowana przez salon Empiku w Galerii Świdnickiej zostały przyznane Andrzejowi Czerkawskiemu za zdjęcie wykonane podczas montażu hełmu na wieży ratuszowej.

III miejsce i nagroda książkowa ufundowana przez salon Empiku w Galerii Świdnickiej zostały przyznane Mariuszowi Barcickiemu za cały cykl zdjęć, znakomicie dokumentujący proces odbudowy wieży ratuszowej.

Wszyscy autorzy, biorący udział w konkursie, otrzymają upominki, ufundowane przez Urząd Miejski oraz portal Swidnica24.pl. O terminie wręczenia nagród za I i II miejsce oraz upominków poinformujemy uczestników konkursu indywidualnie. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

MEDAL

Na awersie medalu znajduje się stworzony na podstawie zdjęcia wizerunek świdnickiego Rynku z odbudowaną wieżą oraz napis „nowa wieża ratuszowa; Świdnica”, na rewersie uwieczniony został herb Świdnicy i rok – 2012. Przy tworzeniu  współpracowali Waldemar Pinkiewicz, Józef Jurek i Wacław Szwaczka z Liw Levant. Ważący jedną uncję i wykonany z czystego srebra (Ag 999) medal został wyemitowany w liczbie tylko 350 sztuk. Będzie dostępny od 17 listopada w trzech punktach sprzedaży:

– Sklep jubilerski ARIKI, Rynek 16

– Sklep kolekcjonerski, Rynek 38

– Punt Informacji Turystycznej, ul. Wewnętrzna 2 (wejście od strony Rynku);

Cena jednej sztuki to 348 złotych.

GALERIA ZDJĘĆ nadesłanych na konkurs:

Poprzedni artykułPrezes PiS chce odbudowy „tych ziem”
Następny artykułPorażka Polonii w meczu ze Ślęzą