Strona główna Kultura O podróżach na Mototravel

O podróżach na Mototravel

0

Na co dzień studiują, pracują, ale kiedy przychodzą wakacje pakują swoje plecaki i wyruszają w odległe krańce świata. Po raz kolejny w Świdnicy ruszy festiwal podróżników Mototravel. Pomysłodawcami i organizatorami są członkowie ekipy Busem przez świat. – Impreza poświęcona jest tematyce niskobudżetowych wypraw. Skierowana jest przede wszystkim do pasjonatów podróży i motoryzacji – mówi Karol Lewandowski, organizator. Festiwal Mototravel zaplanowano na 17 listopada w domu wycieczkowym  Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W trakcie imprezy globtroterzy podzielą się swoimi doświadczeniami, opowiedzą o przygodach i podpowiedzą jak zaplanować wyprawę, która może potrwać nawet trzy miesiące.

W sobotę, 17 listopada od godziny 10:00 na terenie campingu będzie można podziwiać pojazdy podróżnicze, które przemierzyły 4 kontynenty. Od 14:00 w sali kominkowej rozpoczną się prezentacje wypraw przygotowane przez podróżników z całej Polski. Pokaz rozpocznie tegoroczna wyprawa świdniczan, z ekipy Busem przez świat, dookoła Ameryki Północnej. Następnie będzie można posłuchać opowieści o wyprawach z całego świata. Zaproszeni goście przybliżą swoje podróże po Meksyku, Laosie, Mongolii, Gruzji, RPA, Turcji, Grecji, Estonii czy Norwegii. Podróżnicy opowiedzą też o swoich sposobach na podróżowanie – starymi samochodami, motocyklami i autostopem, natomiast Sowiogórskie Bractwo Kolejowe opowie o pomyśle na podróże drezyną.

Festiwal jest nie tylko okazją do wymiany doświadczeń między podróżnikami, ale także doskonałą okazją dla każdego, kto chciałby zacząć podróżować za niewielkie pieniądze – mówi organizator festiwalu, Karol Lewandowski – tak jak w zeszłym roku będziemy mogli też usłyszeć o planach na przyszłoroczne wyprawy.

Na zakończenie festiwalu zostaną także przyznane nagrody podróżnicze, „Mototravelery 2012”, za Wyprawę Roku, Debiut Podróżniczy Roku oraz Pojazd Podróżniczy Roku.

Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, prezentacje wypraw i dyskusje trwały do 4:00 nad ranem a wszystkim dalej było mało! Mamy więc nadzieje, że i w tym roku będzie duże zainteresowanie zarówno pojazdami podróżniczymi jak i prezentacjami. – dodają organizatorzy.

W imprezie weźmie udział w sumie ponad 40 podróżników, którzy zaprezentują 15 wypraw. Tegoroczna edycja imprezy ma także charakter charytatywny:

Podczas naszego festiwalu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Krzysia. – Krzyś walczy z groźnym złośliwym nowotworem i niezbędne są mu pieniądze na leczenie, które jest  niedostępne w Polsce. Zostaliśmy poproszeni przez rodziców Krzysztofa o włączenie się do akcji. Od razu postanowiliśmy pomóc. Po festiwalu, na stronie internetowej zostaną przeprowadzone aukcje charytatywne zagranicznych pamiątek przekazanych przez podróżników

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie www.busemprzezswiat.pl/mototravel/.

 

Poprzedni artykułKostrza otwiera tabelę
Następny artykułDolnośląskie forum o rozwoju