Strona główna Wydarzenia Żarów Mieszkańcy budują kościół

Mieszkańcy budują kościół

19

Od siedmiu miesięcy kilku, a niekiedy nawet kilkunastu mieszkańców Mrowin, Krukowa i Zastruża codziennie stawia się na placu budowy. Wspólnie wznoszą kościół w najmłodszej parafii diecezji świdnickiej – informuje Agnieszka Gryc, rzecznik prasowy UM w Żarowie.

Zbiórka środków na budowę kościoła w Mrowinach trwała trzy lata. Sama budowa ruszyła siedem miesięcy temu. Do końca roku planuje się zamknięcie kościoła wieńcem górnym przy jednoczesnym wykonaniu dwóch łuków wewnętrznych oraz położenie pokrycia dachowego na budynku plebanii. A wszystkie prace budowlane wykonują sami parafianie. – Budowa kościoła jest dla nas priorytetową sprawą, to nasza powinność. Ten kościół będzie służył nam i naszym potomkom – mówi Czesław Włosiński, mieszkaniec Mrowin, który na budowie kościoła jest praktycznie codziennie. Żaden z mieszkańców – wolontariuszy, którzy włączyli się w budowę kościoła w Mrowinach nie jest fachowcem. Dlatego nad przebiegiem prac nieodpłatnie czuwa Marek Mierzwa, parafianin i jednocześnie właściciel firmy budowlanej. – W budowę kościoła parafianie wkładają ogrom pracy, trudu, wysiłku i zaangażowania. To bardzo cieszy. Cieszą także gesty ze strony innych instytucji, firm i prywatnych osób, które pomagają nam przekazując materiały potrzebne do budowy  świątyni – mówi ksiądz proboszcz parafii Paweł Szajner. Jednocześnie apeluje do mieszkańców o to, aby wciąż zgłaszali się do pomocy.

Nowa świątynia powstaje na terenie starego cmentarza w Mrowinach. Kościół będzie posiadał około 150 miejsc siedzących i około 50 miejsc siedzących na chórze. – Myślę, że to w zupełności wystarczy na potrzeby naszej parafii – dodaje ksiądz proboszcz. Do końca budowy trwać będzie także zbiórka datków na budowę kościoła w Mrowinach. Najmłodszą w naszej diecezji parafię można wspierać, wpłacając datki na jej konto:

Bank PEKAO S.A. I O w Świdnicy,

Nr 12 1240 1978 1111 0010 2210 8822

Poprzedni artykułDebiut poetycki Kasprowiczanki
Następny artykułWygraj bilety na ŚKPR