Strona główna Sport Jeździectwo Michał Konarski wystartuje na Cavaliadzie

Michał Konarski wystartuje na Cavaliadzie

0

Michał Konarski z klubu LKS Stragona Strzegom wystartuje na Cavaliadzie – jednej z największych imprez jeździeckich w Polsce. Podczas zawodów w skokach przez przeszkody obok utytułowanych zawodników w całej Europy rywalizują również dzieci na kucach. Miejsce wśród najlepszych młodych zawodników w Polsce zapewniła Michałowi wygrana w Jaszkowie oraz zwycięstwo w Kaliszu.

 

Cavaliada to wielkie wydarzenie hippiczne organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w grudniu w Poznaniu oraz marcu w Warszawie. Są to największe imprezy halowe w Polsce. W zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody w Poznaniu i Warszawie startują uznani na arenie międzynarodowej zawodnicy. W 2011 roku zmagania w Poznaniu na głównej arenie obejrzało aż 13 tysięcy widzów, a Warszawie w 2012 roku – 5 tysięcy. W ramach programu Cavaliada Future swoje jeździeckie umiejętności prezentują także dzieci, które rywalizują w zawodach na kucach.

 

Cavaliada Future to cykl trzech zawodów dla dzieci popularyzujących jeździectwo wśród najmłodszych rozgrywanych w Józefinie, Jaszkowie oraz Kaliszu. Nagrodą dla najlepszych jest możliwość startu podczas dwóch prestiżowych imprez jeździeckich: Cavaliada Poznań (6-9 grudnia 2012) i Cavaliada Warszawa (7-10 marca 2013). Start przed liczną publicznością zawodów w Poznaniu, a potem również w Warszawie jest wyróżnieniem i nagrodą dla 12 najlepszych w Polsce młodych zawodników jeżdżących na kucach.

 

Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach Mini (dzieci do lat 12 na koniach o wzroście do 120 cm) – 6 zawodników i Midi (dzieci do lat 14 na kucach o wzroście do 140 cm) – 6 zawodników.

 

Podczas Cavaliady najmłodsi wystartują  w trzech konkursach:

– konkurs zwykły o wysokości przeszkód – 60 cm (dla kategorii mini) i 80 cm (dla kategorii midi)

– konkurs – pokazowy – sztafeta kucyki i gwiazda zawodowego jeździectwa na dużym koniu

– konkurs Grand Prix o wysokości przeszkód – 60 cm (dla kategorii mini) i 80 cm (dla kategorii midi)

 

 

Poprzedni artykułRock przeciw AIDS
Następny artykułWyniki z piłkarskich boisk