Strona główna Magazyn Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Coraz chłodniejsze dni pewnie wielu świdniczan zatrzymują w domu. Jednak nawet własne cztery ściany mogą być dobrym miejscem do podróżowania. W tym tygodniu sporo o wyprawach do krainy różnorodnych smaków.

Czarodziejka Penelopa otwiera bramę do krainy dzieciństwa. Komu bowiem słodkie racuchy nie kojarzą się z rodzinnym stołem, mamą czy babcią? W najnowszym przepisie racuszki z jabłkami pojawiają się w nieco zmodyfikowanej odsłonie, można zaryzykować stwierdzenie, że prozdrowotnej. jakim cudem, przy sporej przecież zawartości tłuszczu? Przepis w dziale Kuchnia.

A jak jadano 100, 200 czy nawet 500 lat temu? W magiczną podróż przez spiżarnie i stoły polskie na przestrzeni wieków zabiera para znawców tej zwykłej, codziennej historii Polaków. Maja i Jan Łozińscy w swojej najnowszej książce „Historia polskiego smaku” zawarli niezrównany opis obyczajów, zbiór anegdot oraz informacji związanych z jedzeniem, nakryciem stołu, a także zaskakujący przegląd sprzętów kuchennych. To kulinarne dzieje Polski, które poznajemy przez relację zagranicznych poselstw, wypisy z inwentarzy i rachunków dworskich, a także wnikliwa analiza poradników i kalendarzy gospodarskich.Więcej w dziale Książka.

W Magazynie nie brakuje oczywiście propozycji dla tych, którzy mimo złej pogody nie chcą siedzieć w domu. Adrianna Woźniak w dziale Kino podpowiada, kto i dlaczego powinien obejrzeć najnowszą część przygód Asterixa i Obelixa, dwójki dzielnych Galów, którzy tym razem śpieszą na pomoc brytyjskiej królowej. Natomiast portal ZnaneNieznane.pl w dziale Turystyka zaprasza w podróż po nieczynnym szlaku kolejowym w okolicach Złotego Stoku.

Miłej lektury i udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Racuszki z jabłkami i otrębami
Następny artykułKraksa na Wodnej i rozlane piwo [FOTO/VIDEO]