Strona główna Wydarzenia LIDL w drugiej połowie listopada

LIDL w drugiej połowie listopada

23

Drugi w powiecie świdnickim a pierwszy w Świdnicy sklep sieci LIDL zostanie otwarty za 2-3 tygodnie. Jak informuje Anna Biskup, rzeczniczka prasowa LIDL Polska, placówka zacznie działać w drugiej połowie listopada, ale dokładnej daty jeszcze nie ujawnia.

Budowa sklepu przy ulicy Kliczkowskiej rozpoczęła się na początku lipca tego roku. Inwestycję realizuje firma JMS z Torunia. – Nowo powstający sklep będzie miał powierzchnię sprzedaży około 1000m2, a więc zgodną  z przyjętymi dla naszej sieci standardami – mówi Anna Biskup. –  Oferowany asortyment będzie równie szeroki  i zróżnicowany jak w pozostałych placówkach sieci Lidl. Niemniej jednak z okazji otwarcia nowego Lidla, naszych klientów powitamy specjalną ofertą na wybrane artykuły spożywcze i przemysłowe.

Sklep zajmuje 1/3 powierzchni dawnych Zakładów Białoskórniczych Renifer. Firma LIDL odkupiła od nas teren i zapłaciła miastu wszystkie zaległe podatki, w sumie 1,8 miliona złotych – informował w listopadzie 2011 roku  Andrzej Stefanicki, prezes Eko-Tur. Eko-Tur „odziedziczył” należności po poprzednich właścicielach, potem narastały odsetki. Renifer nie miał szczęścia do właścicieli. Jeden rozsprzedał maszyny, kolejny – Johannes Broshuius z Holandii, obiecał otwarcie fabryki domków wypoczynkowych, po czym  zniknął, nie płacąc miastu podatków od nieruchomości. Od 6 lat właścicielem gruntu jest spółka Eko-Tur, zarejestrowana w Wirach. Dopiero w styczniu 2009 Sąd Okręgowy ostatecznie rozstrzygnął liczne spory właścicielskie w samej firmie i zaczęły się negocjacje z miastem oraz poszukiwania inwestora.

Pozostały grunt pozostaje niezagospodarowany. Eko-Tur planował sprzedaż terenu pod budownictwo mieszkaniowe.

asz

Poprzedni artykułHubertus w Galerii Świdnickiej
Następny artykułPrawie 50 miejsc dla wystawców