Strona główna Temat dnia Kolejny przetarg na kredytowanie aquaparku

Kolejny przetarg na kredytowanie aquaparku

22

Inwestycje Świdnickie po raz drugi ogłosiły przetarg na skredytowanie budowy aquaparku. Spółka chce pożyczyć 53 miliony złotych na 23 lata.

Przypomnijmy. We wrześniu z umowy na kredytowanie inwestycji wycofał się BRE Bank Hipoteczny, tłumacząc to ogólną sytuacją na rynku. Decyzja zapadła w ostatnich dniach rokowań z potencjalnym wykonawcą, konsorcjum firmAQUACO 2 Sp. z o.o. wraz z WROBIS S.A. (Wrocław) i ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. (Hiszpania). Nadal obowiązuje uchwała rady Miejskiej o poręczeniu kredytu w wysokości 84 milionów złotych (kapitał plus odsetki).

W warunkach przetargu czytamy m.in., że kredyt zostanie wykorzystany do 30 listopada 2014 roku, a spłata rozpocznie się w 2015 roku i potrwa do 2033. Oferenci mogą składać swoje propozycje do 10 grudnia do godziny 10.00. Otwarcie ofert zaplanowano na ten sam dzień na godzinę 11.00.

Jak Inwestycje Świdnickie informowały jeszcze we wrześniu, na przełomie września i października miało zapaść rozstrzygnięcie w sprawie wykonawcy. Mimo że rokowania zakończyły się 14 września, do dzisiaj nie ma w tej sprawie żadnej informacji.

Poprzedni artykułKabaret Młodych Panów dla Mai
Następny artykułPiłkarze z Marcinowic zagrają w dolnośląskim finale