Strona główna Temat dnia Debiut Gospodarczy: Jedna nagroda na pół

Debiut Gospodarczy: Jedna nagroda na pół

15

Słodkie torty i nowoczesne, trójwymiarowe wizualizacje maszyn – te produkty będą miały szansę podbijać rynek. Podczas VII edycji konkursu na Debiut Gospodarczy zwyciężyli autorzy dwóch zupełnie różnych pomysłów. Komisja przyznała dwie równorzędne nagrody, z trzeciej zrezygnowano.

Zwycięzcy to Dorota Tęcza i Bartosz Bolek. Dorota Tęcza otrzymała czek na 30 tysięcy, Bartosz Bolek – na 27,5 tysiąca złotych. Dodatkowe nagrody ufundowali portal Swidnica 24.pl (reklamy o wartości 3 tysięcy złotych) oraz firma Mind Progress (realizacja strony internetowej o wartości 3 tysięcy złotych). Konkurs zorganizował Urząd Miejski w Świdnicy. Podczas finału wystąpili młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury.

– Wszystkie pomysły, zgłoszone do konkursu, są bardzo cenne i zachęcamy do ich realizowania – podkreślał Jerzy Legut, dyrektor departamentu rozwoju UM w Świdnicy. – Komisja miała trudny wybór. Zdecydowaliśmy, że zwyciężą propozycje biznesowe, które mają realne szanse powodzenia.

24-letnia Dorota Tęcza już wyrabia sobie opinię prawdziwej artystki w dziedzinie pieczenia i ozdabiania tortów. – To moja pasja – mówi laureatka. – Uczę się od lat od mojej mamy, która jest mistrzynią w tworzeniu bajecznych tortów. Oczywiście stawiam na wypieki artystycznie dekorowane. Mam już lokal dla swojej firmy, a przyznane w konkursie środki pozwolą mi pokryć znaczną część niezbędnych zakupów, przede wszystkim sprzętu.

– Debiut Gospodarczy był dla mnie impulsem, by poważnie pomyśleć o tym, co jest moją pasją – wyjaśnia student Politechniki Wrocławskiej Bartosz Bolek, drugi z laureatów. – Od roku zajmuję się tworzeniem interaktywnych trójwymiarowych wizualizacji maszyn, które są wykorzystywane do prezentacji np. na targach. Mam już pewne doświadczenia i jestem przekonany, że to może się udać. Moja firma będzie działała w internecie, także opłaty za lokal nie są potrzebne. Natomiast koniecznie muszę kupić nowy, dobry sprzęt i oprogramowanie.

Do tej edycji Debiutu Gospodarczego zgłosiło się 11 osób. 6 dotarło do ścisłego finału. Oto lista:

Bolek Bartosz – DESIGNOSOFT – design przemysłu ciężkiego, elektrotechnicznego oraz mechanicznego (przygotowywanie interaktywnych, trójwymiarowych wizualizacji maszyn oraz całych zespołów produkcyjnych w środowiskach Autodesk i Pro engineer);

Tęcza Dorota – CAKES – ISLAND – wypieki ciast zdobionych –artystyczne wypieki na każdą okazję ( słodkie stoły weselne łącznie z dekoracją, praca z przedszkolakami pieczenie i dekorowanie ciasteczek),

Chmist Jarosław – CENTRUM REHABILITACJI Z WYPOŻYCZALNIĄ SPRZĘTU – działalność medyczna i paramedyczna (stworzenie centrum usług rehabilitacyjnych i doradczych w zakresie rehabilitacji i opieki, uruchomienie wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, z dowozem i montażem sprzętu na miejscu rekonwalescencji pacjenta, doradztwo w tym zakresie, opieka nad pacjentami/klientami wypożyczalni),

Kalenicz Małgorzata – MAGOFRESH MOBILNA MYJNIA – mycie samochodów u klienta metodą parową;

Świąder Michał – Metalizacja Natryskowa Cynku I Aluminium –działalność usługowa – pokrywanie natryskowe stali metalami szlachetnymi w celu zabezpieczenia antykorozyjnego,

Trzosek Katarzyna – PRACOWNIA ROZWOJU PSYCHICZNEGO – HAPPY LIFE – usługi psychologiczne dla młodych mam, rodziców (warsztaty, szkolenia, prowadzenie str. internetowej – m.in. forum dla młodych matek, poradnictwa psychologicznego).

Poprzedni artykułŚwięto kolejarza w muzeum
Następny artykułBardzo istotny mecz z Piekarami