Strona główna Temat dnia Cyfrowa szkoła

Cyfrowa szkoła

2

Laptopy, tablice interaktywne, projektory multimedialne to nowoczesny sprzęt multimedialny, który od grudnia br. trafi  do Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.  Gminna placówka oświatowa znalazła się wśród 20 szkół w województwie dolnośląskim.


Zakupione pomoce dydaktyczne za ponad 109 tys. zł. zapewnią szkole nowoczesne rozwiązania technologiczne i posłużą do wspierania procesu nauczania poprzez TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) z przedmiotów w klasach IV-VI. Pozwolą na wzbogacenie i urozmaicenie lekcji poprzez stosowanie wizualizacji i interaktywności.  Z całą pewnością wzrośnie atrakcyjność zajęć dzięki dostarczaniu wiedzy i nabywaniu umiejętności  w ciekawszy sposób, wzrośnie  również motywacja i zainteresowanie uczniów lekcjami, a to wpłynie na efektywną realizację podstawy programowej. Planuje się również wykorzystanie TIK do pracy w kl. I-III. Środki na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego pochodzić będą z dotacji celowej. Wartość dofinansowania wyniesie 80%, 20 % stanowić będzie wkład własny organu prowadzącego – mówi Małgorzata Urbanek, dyrektor SP w Mokrzeszowie.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląskim zakwalifikowanych do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – Cyfrowa szkoła”. Wnioski złożyło aż 3507 publicznych szkół podstawowych uprawnionych do tego typu dofinansowania. Ale tylko 20 placówek oświatowych w woj. dolnośląskim może mówić o szczęściu, a wśród nich właśnie szkoła w Mokrzeszowie.

Program będzie realizowany do 31 sierpnia 2013 r., a jego głównym celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji.

oprac. red

Poprzedni artykułŚwidnicka bokserka wystartuje w Mistrzostwach Starego Kontynentu!
Następny artykułPonad pół tysiąca interwencji