Strona główna Wydarzenia Colgate skoncentruje produkcję w Świdnicy?

Colgate skoncentruje produkcję w Świdnicy?

14

Koncern Colgate Palmolive poinformował o zamiarze wprowadzenia czteroletniego Globalnego Programu Wzrostu i Efektywności, którego efektem ma być rozbudowa świdnickiej fabryki. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, może to skutkować nowymi miejscami pracy dla około 200 osób.

Zdjęcie ze strony Invest-Park

W Europie pierwsza faza tego zaplanowanego programu będzie obejmowała dalszą konsolidację kategorii Oral Care i przeniesienie produkcji pasty do zębów do Świdnicy, a w efekcie zamknięcie produkcji w Halinowie, Lorrach w Niemczech i w Therwil w Szwajcarii – za oficjalną stroną Colgate Palmolive Company informuje InvestMap.pl.  – Planowane zamknięcia będą odbywały się etapami przez kolejne 3 lata, po uzgodnieniu ze związkami zawodowymi, tam gdzie jest to wymagane. W ciągu najbliższych tygodni firma rozpocznie proces konsultacji ze związkami zawodowymi w tych lokalizacjach w celu potwierdzenia swoich planów i załagodzenia społecznych skutków tych zmian, przy jednoczesnym poszanowaniu wartości firmy w stosunku do pracowników. Firma rozpocznie również proces informacji i konsultacji z Europejską Radą Pracowniczą.

Colgate Polska nie otrzymała nowego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie ekonomicznej w Świdnicy. – Nic nie wiemy na temat planów rozbudowy fabryki Colgate  – mówi krótko Anna Paszkowska, rzeczniczka Invest-Park. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 14 listopada świdnicką fabrykę odwiedzą prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek i Urszula Solińska-Marek, prezes WSSE.

Fabryka w Świdnicy została oficjalnie otwarta w lipcu 2008 roku. Colgate-Palmolive jest globalnym wiodącym producentem dóbr konsumpcyjnych. Koncentruje się na czterech głównych obszarach: higiena jamy ustnej, pielęgnacja ciała, środki czystości oraz karmy dla zwierząt domowych. Colgate-Palmolive sprzedaje swoje produkty w ponad 200 krajach na całym świecie pod tak znanymi markami jak: Colgate, Palmolive, Mennen, Softsoap, Irish Spring, Protex, Sorriso, Kolynos, Elmex, Tom’s of Maine, Ajax, Axion, Soupline oraz Suavitel, jak również karmy dla zwierząt Hill’s Science Diet i Hill’s Prescription Diet.

Poprzedni artykułPiłkarze z Marcinowic zagrają w dolnośląskim finale
Następny artykułKostrza otwiera tabelę