Strona główna Wydarzenia Strzegom Złapani okiem kamery

Złapani okiem kamery

15


Choć ten problem nie ma jednego, idealnego rozwiązania, miasta i gminy szukają sposobów na właścicieli, którzy nie chcą sprzątać po swoich psach. W Strzegomiu takie osoby mogą się znaleźć w oku kamery.

Last Will And Testament Forms href=”http://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2012/10/psy2.jpg”>

– Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Strzegomiu w godzinach pełnienia służby na bieżąco obserwują monitoring Parku Miejskiego, a także dokonują prewencyjnych kontroli naszej gminy i reagują na każde ujawnione wykroczenie – mówi Łukasz Grzelik, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Strzegomiu.

Nieuprzątnięcie psich odchodów jest bowiem wykroczeniem z § 37 ust. 1 pkt. 9 uchwały Rady Miejskiej w Strzegomiu z dnia 15 lutego 2006 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strzegom. Obowiązek ten nie dotyczy jedynie osób niewidomych korzystających z pomocy psów – przewodników.

– W ostatnim tygodniu, dzięki zapisowi z kamer monitoringu, ukarano mandatem karnym w wysokości 100zł właściciela psa, który nie zastosował się do tego przepisu – mówi Łukasz Grzelik.

Strzegomskie parki i ulice wyposażone są w specjalne pojemniki na psie odchody. W Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Strzegomiu (pok. nr 15) można otrzymać także torebki, które ułatwią posprzątanie po swoim pupilu.

opr. na podstawie informacji z UM w Strzegomiu

Last Will And Testament Forms

Poprzedni artykułKolejna akcja ochrony gimnazjalistek
Następny artykułUszkodzonych trzysta drzew