Strona główna Wydarzenia Świebodzice Więcej komputerów dla czytelników

Więcej komputerów dla czytelników

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy zł na zakup komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego. Dotacja została przyznana przez Instytut Książki, w ramach programu Kraszewski. Komputery dla bibliotek. Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki projektowi napisanemu przez pracowników biblioteki, pn. Biblioteka blisko książek, blisko ludzi, blisko świata, który to projekt otrzymał maksymalną wysokość dotacji, o jaką można było się starać – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

– Sprzęt elektroniczny zakupiony w ramach tego programu poprawi jakość usług świadczonych przez bibliotekę. Zwiększy się liczba komputerów użytkowanych przez czytelników, będą oni mieli również możliwość drukowania w kolorze i w formacie A3. Biblioteka jest jedynym miejscem w Świebodzicach, gdzie można bezpłatnie skorzystać z Internetu również za pomocą usługi wi-fi – mówi Małgorzata Grudzińska, dyrektor MBP.

Przypomnijmy, że biblioteka otrzymała również dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek w wys. 9300 zł, co zwiększyło ilość woluminów zakupionych w tym roku przez bibliotekę.

Poprzedni artykułHubertus 2012 – Pogoń za lisem po śniegu
Następny artykułSrebrny start w Nowej Bystrzycy